Tavaly májusban indult el a BitTorrent fájlcserélő szoftver hivatalos weboldalán az a keresőmotor, amellyel könnyebben lehet megosztott fájlokat találni. Ez persze roppant mód csípte a kiadók szemét, hiszen a keresővel fellelhető tartalmak nagyobbik része mozifilmek, drága szoftverek és zenék kalózmásolataiból áll.
Valószínűleg az is zavarta a bevételük szerzők jogai miatt aggódó filmeseket, hogy a BitTorrent legnagyobb erőssége a gyorsaság: a rendszer apró darabokra bontja a fájlokat, és ha valaki megkezd egy letöltést, a számítógépe azonnal szerverként is elkezd funkcionálni mindenki más számára, aki ugyanazt a fájlt töltené éppen. Így ha egy adott fájlt többen töltenek, az nem lassítja le a rendszert, hanem éppen hogy gyorsítja.
Bram Cohen tulajdonképpen szerencsésnek mondhatja magát, hiszen azelőtt megállapodott a filmgyártók érdekeit képviselő jogászokkal, hogy hatalmas pert akasztottak volna a nyakába. A többiek - például a Kazaa meg az eDonkey - nem voltak ilyen szerencsések, ugyanakkor az is igaz, hogy Cohen különleges szerepet töltött be a fájlcserélők világában: ő alkotta meg az egyik legnépszerűbb fájlterjesztő technológiát, de pórul járt vetélytársaival ellentétben ő nem tett semmit azért, hogy a kalózmásolatok cseréjét megkönnyítse. Sőt, Cohen eredetileg nyílt forráskódú szoftverek továbbítására találta ki szoftverét, és korábbi nyilatkozatában ostobának nevezte az illegális anyagok terjesztőit, mivel a felhasználó és a fájl forrása is azonosítható.
Persze nemcsak Cohen keresőjével lehet könnyen kalózmásolatokat találni, számos weboldalon van az övéhez hasonló keresőmotor, és hagyományos webes keresőkkel is lehet BitTorrent fájlokat találni.