Bántó
Weinstock ezért online petíciót indított, melyben azt követeli, hogy a Google távolítsa el a lapot adatbázisából. Szerinte ha összegyűlik ötvenezer aláírás, a kereső kiveszi indexéből a lapot.
"A Google az első számú keresőoldal, és a tény, hogy első találata egy antiszemita weblap, túlságosan bántó a növekvő antiszemitizmus korában" - írta petíciója bevezetőjében.
David Krane, a Google szóvivője a News.com-nak elmondta: a keresési találatokat bonyolult algoritmusok hozzák létre, és a vállalat nem tudja és nem is fogja megváltoztatni a Jew Watch besorolását, függetlenül attól, hány aláírás gyűlik össze. "A Google keresési eredményeit számítógépes algoritmusok határozzák meg, melyek gyakorlatilag az oldal népszerűségét képezik le" - közölte Krane.
Nyelvi okok
Krane szerint a Jew Watch első helyre sorolása nagyrészt nyelvi okokkal magyarázható: a "jew" szót a második világháború óta egyre kevésbé hasznáják a köznyelvben, helyét átvették a kevesebb kulturális konnotációt tartalmazó kifejezések, mint például a "jewish person" (kb. "zsidó származású személy"). A Google a "jewish", "jewish person" és "jewish people" kifejezésekre pozitív tartalmú oldalakat dob ki első helyen, köztük számos zsidó társkeresőt.
Mások az úgynevezett Google-bombing módszerrel szeretnék lenyomni a Jew Watch-ot az első helyről. A technika a kereső saját algoritmusait használja ki, gyakorlatilag nincs hozzá másra szükség, mint különböző oldalakon nagy mennyiségben létrehozni olyan linkeket, melyek a jó helyre juttatni kívánt oldalra mutatnak.
A kampányt Daniel Sieradski, az igen olvasott Jewschool blog írója indította, aki azt szeretné elérni, hogy mindenki, aki teheti, linkeljen a Wikipedia online enciklopédia "jew" címszavára, ily módon első helyre jutattva azt. A cikk írásának időpontjában a Jew Watch továbbra is az első helyen volt, a Wikipedia címszava viszont már a harmadik helyre került.