További Net cikkek
Felláció és erőszak
Pepper letérdel és kényeztet egy kék urat |
A Sociolotronban megszokott, hogy egyes karakterek szexuális erőszakot kövessenek el, de az sem meglepő, ha ketten a megkötözéses szex, vagyis a bondage mellett döntenek. A játékban olyan mértékben hangsúlyos a szex, hogy már a nyitóoldalon közlik, csak az játsszon, akinek nincs ellenére az erotikus szöveg és képi világ. A bétatesztelésnek igen kötött keretei vannak, a játékkészítők ugyanis - arra hivatkozva, hogy meg kell bizonyosodniuk arról, hogy a játékosok 21 év felettiek - útlevélmásolatot kérnek a teszteléshez.
A kielégülés gyorsasága - képesség
Patric Lagny, a Sociolotron fejlesztője a Wirednek adott interjújában elmondta, a játék elsődleges céljának tartja, hogy ledöntse a társadalmi konvenciókat, amelyek a többi online szerepjátékban, például az EverQuestben korlátozzák a felhasználókat. "Ez egy olyan környezet, ahol mindenki azt tehet, amit akar. Meghaladja a valóságot és lehetőséget ad az embereknek arra, hogy véghez vihessék azokat a dolgokat, amelyeket a valóságban talán soha."
Majd egy kis önkényeztetés mellett dönt |
Erőszak a kibertérben
A virtuális szexuális erőszak nem a Sociolotronban fordul elő először, Julian Dibbell már 1993-ban leírta 'Erőszak a kibertérben' címmel az online nemi erőszak lehetőségeit, amely aztán a LambdaMOO című játékban öltött testet. A két játék közötti különbség az, hogy a LambdaMOO-ban a játékosokat váratlanul érte az erőszak és Dibbell leírása szerint nem igazán tudtak mit kezdeni vele, míg a Sociolotron karakterei tisztában vannak vele, hogy a nemi erőszak megtörténhet, így fel tudnak készülni arra, hogyan kezeljék.
Persze mindez nem jelenti azt, hogy ne érintené őket rosszul az esemény. A Phoenix nevű karakter tulajdonosa így számolt be a kellemetlenségről a Wired magazinban: "Teljes önuralomvesztést jelent, ha megerőszakolnak. Velem már előfordult egyszer, egy ismeretlen támadt rám és ez iszonyatos rettegéssel töltött el a való életben is. Ugyanakkor amikor bekapcsolódunk a játékba, tudjuk, hogy az ilyesmi előfordulhat, így azt is kitalálhatjuk, hogyan reagálunk ezekre az érzelmi sokkhatásokra."
A pszichológus szerint nem káros
Végül agyhalott punkok támadnak rá |
Természetesen nem mindegy, hogy ki játszik, személyiség-, élethelyzet- és lelkiállapot-függő a reakció. A frusztrációt a játék során kiélheti, vagyis átirányíthatja, de ha kumulálódnak az érzelmek, adott esetben még rosszat is jelenthet" - mondta el az Indexnek Bujdosó Bori pszichológus.
Guadalupe Pepper Gonzales mindenesetre rosszul járt a leírás szerint, ugyanis a felláció végrehajtását követően sajnos egy punkbanda támadt rá, akik a Sociolotron valóságában agyhalott erőszakos gonoszok, és bárkit megtámadnak, aki szembejön.