A hollywoodi filmstúdiókat képviselő MPAA azért támadta meg bíróságon a TorrentSpy nevű weboldal üzemeltetőit, mert a szájt elősegíti a szerzői jog által védett tartalmak jogszerűtlen terjesztését. A pereskedés 2006 februárjában kezdődött, és hamarosan véget ér, hiszen a bíró igazat adott a filmiparnak. A szankciókról későbbi időpontban születik döntés.
Nem segít a random memória
Többek között azért tartott ilyen hosszú ideig a pereskedés, mert a TorrentSpy működtetői fontos bizonyítékokat visszatartottak. Nem akarták átadni a szerverek adatforgalmával kapcsolatos információkat, amelyekből kiderült volna a BitTorrent fájlcserélő hálózatra csatlakozó számítógépek egyedi azonosító címe. Az TorrentSpy arra hivatkozott, hogy a szerverei Hollandiában vannak, ezért nem kell átadnia a kért adatokat.
A bíró ekkor a számítógépeik operatív memóriájában lévő adatokat szerette volna elkérni, de erre azt válaszolták, hogy azok átmeneti adatok, ezért nem lementhetőek. Florence-Marie Cooper bírónő szerint a TorrentSpy szisztematikusan megpróbálta elpusztítani a bizonyítékokat, és eskü alatt hamis tanúvallomást tett, hogy megpróbálja eltüntetni a pusztításra utaló bizonyítékokat. Az alperes tudta, hogy az adatok fontosak az ügyben.
Ira Rothken, a TorrentSpy ügyvédje azt mondta, hogy ügyfelei a felhasználók személyes adatai miatt aggódtak. A szájt az adatkezelési irányelveiben azt ígérte a látogatóinak, hogy a beleegyezésük nélkül soha nem rögzíti az adataikat. A TorrentSpy korábban az illegális tartalmat automatikusan kiszűrő FileRights nevű programmal próbált jó pontot szerezni a szerzői jogok miatt zabos filmeseknél. Úgy látszik kevés sikerrel.