Hónapokig a Cisco és az Apple több felvonásos komédiájával foglalkozott a világsajtó. A dráma főszereplője az iPhone márkanév, az Apple ugyanis januárban ilyen néven mutatta be első mobiltelefonját, miközben nagyon jól tudta, hogy a név több mint hét éve a Cisco tulajdona. A világ legnagyobb hálózatifelszerelés-gyártója használja is az iPhone nevet, így hívják a Skype és Yahoo Messenger klienssel felszerelt termékcsaládot. A Cisco a jogtalan névhasználat miatt beperelte az Apple-t, most azonban egy váratlan fordulattal elérkeztünk a dráma végkifejletéhez, a két cég ugyanis peren kívüli megállapodást kötött.
Két iPhone
Mindketten használhatják a nevet, sőt együttműködnek majd a biztonság és a vállalati kommunikáció területén, bármit is jelentsen ez, a megállapodás részleteit ugyanis nem közölték. Köztudott azonban, hogy az Apple nem nagy együttműködő, jobban szereti a zárt rendszereket. Aki az Apple hardvereit használja, legyen szó akár az iPod zenelejátszóról vagy a Mac gépekről, lehetőleg használja az Apple szoftvereit és szolgáltatásait, a Mac OS X operációs rendszert és az iTunes zeneboltot.
Ugyanakkor az is tény, hogy sokan kifogásolják az Apple módszerét, Svédországban, Norvégiában, Finnországban, Hollandiában, Németországban, Franciaországban és Dániában azt szeretnék elérni a fogyasztóvédő csoportok, hogy ne csak az iTunes-on megvásárolt jogvédett zenéket lehessen lejátszani az iPodon, illetve hogy az iTunes-on megvett zenék más lejátszókkal is legyenek kompatibilisek, ne csak az iPoddal.