Vége a bemutatónak, ezzel a dallal búcsúzik mindenkitől Tim Cook. A fejlesztések ősztől elérhetőek, valószínűleg egészen pontosan akkor, amikor az újabb készülékek is megérkeznek. Ezzel zárjuk mi is a tudósításunk.
Akkor, amikor bemutatják az Apple új eszközeit is. Persze fejlesztői bétaként már mától elérhető minden, nyilvános bétaként júliustól.
Naná, hogy ezt teszik, a WWDC egy fejlesztői show, nem gyerekeknek való bemutató. Egyébként a Swiftet meg az Xcode környezetet mutogatják, appot építenek, sötét módot piszkálnak bele, és tényleg úgy építenek grafikus júzer interfészt, hogy alig kell valami kódot bepötyögni.
Látványos, de nagyon furcsa ez az AR Minecraft. Gyakorlatilag a nappaliba lehet integrálni az egészet, sőt a játékos magát is belepakolhatja a környezetbe, miközben a másik disznókat meg csirkéket pakolászik körülötte. Valahogy az egész demó is elég szürreálisra sikeredett, miközben elég menőnek tűnik az egész.
Programkódot mutatnak a kijelzőn, és a közönség tombol. Úgy látszik nem is e-sportra van szükség, élő közös kódolással is simán meg lehet tölteni egy komolyabb stadiont. Egyébként a WWDC-n többen vannak, mint itthon egy átlagos futballmeccsen.
Mindenki emlékszik rá, hogy mennyire menő volt a Hololensen futtatott Minecraft? Na, ugyanazt a menőség most inkább mégis az Apple ARKit 3.0 demójában mutatkozik be élesben, és a Hololens még mindig elérhetetlenül drága.
Valószínűleg azt hitték, hogy minden fejlesztő örülni fog annak, ha elég egyszer leprogramozni valamit, és egy gombnyomással kész is a Mac app, de a vastaps és az ujjongás elmaradt.
A szoftverguru alelnök azt mondta a korábban, hogy a Mac és az iPad nem fog egyesülni. Ja, persze, csak egy kattintással lehet mindkettőre fejleszteni, az iPad külső kijelzőként működik a Machez, és leválasztották az iOS-ről az iPad OS-t, nehogy galibát okozzon az iPad várható fejlődési iránya.
Most először szólították meg igazán a kódolókat: az Xcode fejlesztőkörnyezetben elég lesz bepipálni, hogy az app készüljün el Macre is, és a rendszer beépíti magától az egérkezelést, az ablak átméretezését meg a többit, amire szükség lehet a számítógépen, de nincs meg az iPad OS-en.
Úgy is meg lehet találni a telefont vagy a laptopot, ha offline. És le is lehet tiltani, amit elvileg sehogysem tud majd feltörni a rabló. Ez eddig csak iPhone-ra volt elérhető, mostantól Mac-re is.
Kaptunk egy rövid szívmelengető videót arról, hogy egy mozgásképtelen ember láthatóan minden létező funkciót kezelni tud hanggal az Apple eszközein, egészen működőképesnek tűnik a megnyomható gombokat megszámozó megoldás. Remélem lesz róla külön videó, mert ez izgalmas!
A Macbookot össze lehet kötni iPaddel, így olyan, mintha két monitora lenne a felhasználónak, és az egész befér egy táskába. Ezt eddig is meg lehetett oldani, de most elvileg egyszerűbb lesz.
Az iPad működik a Mac második kijelzőjeként, amit korábban a Duet nevű appal is meg lehetett oldani. Most ez alapfunkció lesz az OS-ben.
Mi történik, ha bedugjuk az iPhone-t a Macbe? Semmi! - kiáltotta Craig Federighi. Végre megszabadulunk az iTunes automatikus elindulásától.
Apple Music, Apple Podcast és Apple TV.
Szóval nem halt meg, csak teljesen átalakult.
És ez csak a monitor (4999 dollár) meg a gép, abból is a legolcsóbb verzió (5999 dollár) a kiegészítőket még nem is számoltuk.
De jó hír, hogy össze lehet kapcsolni akár hat ilyen alig két milliós monitort is.
Az iTunes sztorijával kezdenek, aminek a Rip.Mix.Burn. volt a szlogenje. Most jön az, hogy Burn in Hell?
Ennyiből pont meg lehet venni az alapgépet is, de 6000 dollárért csak 8 magos Xeont és 32 GB RAM-ot kap a júzer, nem a csúcsteljesítményt.
Retina 6K kijelzőt is lehet venni a Mac Próhoz, 32 colos, 6016x3384 pixeles, tükröződésmentes bevonattal, pontos színekkel, saját fejlesztésű háttérvilágítással, 1000 nites tartós fényerővel és 1600 nites csúccsal, HDR dinamikával,ami szerintük annyira pró, hogy átnevezték inkább XDR-re.
A Mac Pro akár hat ilyet is simán kezel, összesen 120 millió pixelt.
Szerencsére pont bemutattak egy ilyen 6K retina monitort, ami dizájnban is passzol a Mac Pro géphez. Valószínűleg ez sem lesz olcsó, de nem is átlagos felhasználásra szánták.
Az Apple annyiféle egyedi csatolót talált ki a Mac Pro géphez, hogy aki szépen feltuningolja, az nem tudja majd másra használni ezeket a cuccokat. A saját kártyacsatolója ötször gyorsabb, mint a PCI busz, és van egy utánégetőnak nevezett kiegészítő is, az Afterburner, amivel három 8K felbontású streamet vagy tizenkét 4K streamet lehet kezelni egyszerre.
A Mac Pro tényleg profi felhasználásra lett kitalálva. A sok kiegészítő miatt teljesen egyénre is szabható, és kifejezetten brutális, nem csak a sajtreszelő kinézete miatt.
Az nem derült ki hogy mennyibe fog kerülni, de egészen biztos, hogy nem lesz olcsó.
Kukázták a korábbi kukadizájnt, így végre szabadabban bővíthető a Mac Pro, amit úgyis leginkább fejlesztők használnak, brutálisan számításigényes feladatokra. Lehet benne 28 magos Xeon processzor, meg két, egyenként 28 teraflops teljesítményű videókártya.
A KIFÜ honlapja alapján Magyarország összes kutatói szuperszámítógépe lepipálható pár tucat ilyen Mac Pro géppel. Mondjuk ez sem lesz olcsó, az biztos.
A MacPro első ránézésre pontosan úgy néz ki, mint a sajtreszelőm a konyhában. Egyelőre erről a funkcióról nem beszéltek.
Mint egy rohadt nagy ipari sajtreszelő. Bizonytalan taps fogadta.
Most viszont levitték a válaszidejét 20 ezredmásodpercrről 9-re - ilyen gyorsan követi a tollvonásunkat a kijelzőn.
Három ujjal kijelölöm a bekezdést, három ujjas mozdulattal beillesztem a dokumentumba, ha nem tetszik, három ujjas mozdulattal kilököm onnan.
Azaz a három ujjas mutogatás lesz a jövő CTRL+C -CTRL+V kombinációja.
Elfelejthetjük a kombinációkat és azt a béna nagyítót, amikor szöveget jelölünk ki, mert az iPad OS már jobban érzékeli az ujjainkat. A másoláshoz három ujjal csippentünk egyet a kijelzőn, a beillesztéshez a három ujjat szétcsúsztatjuk a kijelölt helyen. Persze mondhatjuk azt, hogy bezzeg a Windowson ez csak két ujjat igényel a ctrl-c gombokon, de ez akkor is elegáns.
Kinek kell azután számítógép, ha az iPaden akarunk tartalmakat menedszelni? Tudunk vele kívülről hozott fájlokat kezelni, különféle felhőtárhelyeket kezelni, iCloud mappákat megosztani, és már külön lehet választani a személyes és a céges iCloud tárhelyet.
Egyre inkább az az érzésem, hogy az új taktika az, hogy lemásolják, a konkurenciát, és megcsinálják ugyanazt csak jobbra. Legalábbis ez az osztott képernyő is határozottan jobbnak tűnik, pedig a konkurenciánál évek óta létezik.