Az oltóanyag ellenére sem bízik az Egyesült Államok a nyájimmunitás kialakulásában
További Tech-Tudomány cikkek
- Hallucinogén koktélt azonosítottak egy ókori egyiptomi ivóedényben
- Egyedülálló régészeti felfedezést tettek az orosz tudósok
- Év végétől az egész EU-ban változás lép életbe a mobiltelefonoknál
- Vak, a szaglását is elvesztette, de még mindig fickós a 192 éves óriásteknős
- Új, magyar nyelvű vírus kezdett terjedni a Messengeren szenteste előtt
Ha túl sokan nem adatják be maguknak a koronavírus elleni védőoltást, akkor az Amerikai Egyesült Államok sosem éri el a nyájimmunitást
– mondta dr. Anthony Fauci, az allergia- és fertőzőbetegség-kutató intézet igazgatója.
Fauci egyébként sem túl derűlátó, mikor a lehetséges védőoltásokról beszélt. Azt mondta,
hogy ő egy olyan szérumnak is örülne, ami 70-75 százalékban hatásos.
A szakember nem tartja valószínűnek, hogy kialakul a nyájimmunitás. Szerinte ennek egyik oka, hogy a várható védőoltás nem jelent teljes védettséget, míg a másik az, hogy sokan eleve elzárkóznak az oltástól. A kettő együtt pedig ahhoz vezet, hogy nem érdemes a nyájimmunitás lehetőségéről beszélgetni.
Jelenleg a kormányzat három lehetséges vakcina tesztelését támogatja, ezeket a következő három hónapban széles körben szeretnék tesztelni. Fauci elmondta, hogy az eddigi leghatékonyabb védőoltás a kanyaró elleni, ami 97-98 százalékos megbízhatóságú.
A CNN korábban megkérdezte olvasóit, hogy ha lenne olcsón elérhető vakcina, azt beadatnák-e maguknak. Egyharmaduk azt mondta, hogy teljesen elzárkózik az oltástól. Bár a felmérésük nem volt reprezentatív, Fauci is arról beszélt később, hogy az országban a tudományellenes, oltásellenes hangulat az emberek riasztóan magas százalékánál mérhető. Szerinte emiatt nem lehet abban bízni, hogy elegen beoltatják magukat ahhoz, hogy kialakuljon a nyájimmunitás.
Az amerikai kormány ezért oltóanyag-oktatási programmal készült, amibe kormányzati figurák helyett sportolókat, ismert embereket és közösségi véleményvezéreket próbálnak majd bevonni, hátha tőlük jobban befogadják az üzenetet az emberek, de Fauci szerint így is nagyon-nagyon nehéz dolguk lesz. Ezen az sem segít, hogy néhány államot a szakember szerint túl korán nyitottak meg, ez pedig az esetszámok emelkedéséhez és a kormányzattal szembeni további bizalmatlansághoz vezetett.