Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Tech-Tudomány
- digitális autizmus
- képernyőhasználat
- gyerekek
- fejlődés
- pszichológia
- autizmus
- hiperaktivitás
- nevelés
- tévézés
- tévénézés
A túl sok képernyőidő autizmushoz hasonló viselkedést okozhat a gyerekeknél
Még 2018-ban jelent meg egy kutatás arról, hogyan hat a képernyő előtt eltöltött idő a kisgyermekek fejlődésére. Az indonéz kutatók akkor a két évnél kisebb gyerekeket vizsgálták, és arra a megállapításra jutottak, hogy akik három óránál többet nézték a képernyőt, később nyelvi nehézségek és figyelemzavar volt megfigyelhető náluk.
Azoknál, akik még ennél is több időt ültek laptop és tévé előtt, a hiperaktivitási zavarok is megjelentek. Hozzáteszik: míg a gyerekek a képernyő előtt ültek, több mint felüknek semmilyen interakciója nem volt a szülőkkel.
Nagyon könnyű elcsúszni a képernyőhasználattal: a szülő a gyerek elé helyezi a képernyőt, vagy leülteti a gyerekeket tíz percre a kütyük elé, hogy elfoglalja őket, a tíz percből pedig észrevétlenül lesz húsz-harminc perc, akár egy-két óra is. Ennek pedig figyelemzavar, indulatkezelési problémák, autisztikus vonásokra hasonlító viselkedés lehet a következménye
– mondta a 24-nek Tóth Dániel pszichológus, a Pszichológuspasi alapítója.