![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7/stparam=skrjjshgja/fastid=eeorncrnbsilkneetelidigetojp/nc=0)
Már 300 ezer felhasználója van Zuckerberg új platformjának
További Tech-Tudomány cikkek
-
Önnek is bíróság előtt lenne a helye, ha titokban elolvasta párja levelezését
- Újabb felfedezés történt a világegyetemben
- Csaknem egy hónap után ismét le lehet tölteni a TikTokot az Egyesült Államokban
- Ultranagy energiájú szellem járta be a Földközi-tengert
- Már a NASA szerint is valószínűsíthető, hogy 2032-ben aszteroida csapódhat a Földbe
Három hónap alatt megtízszereződött a Facebook anyacégének, a Metának a virtuális valóságon alapuló közösségi oldala, a Horizon Worlds. Mark Zuckerberg a platformot a Facebook utódjának szánja.
Az új felületen, ami a cég által Metaverzumnak nevezett vállalkozás része, a felhasználók egy virtuálisvalóság-szemüvegen keresztül egy számítógépes játékhoz vagy rajzfilmhez hasonló térben mozoghatnak, és ott találkozhatnak ismerőseikkel.
It’s time. 10,000 worlds have already been created. Drop in and play, build or just hang out. The possibilities are endless. pic.twitter.com/VWc83PkuDV
— Horizon Worlds (@HorizonWorlds) February 16, 2022
Mielőtt az oldal decemberben nyilvános lett, a béta-verziót a fejlesztők tesztelték. A Minecrafthoz hasonlóan a Horizon Worldsben a felhasználók maguk építhetik a környezetet, és avatárjaikkal abban mozoghatnak. A Meta bejelentése szerint eddig már tízezer különböző világ épült a Horizon Worldshöz, amely egyelőre a 18 év feletti amerikai és kanadai felhasználók számára elérhető – írja a Verge.
Mint azt megírtuk, a Facebook 2021 októberének végén jelentette be, hogy a vállalatot átnevezik Metára. A vállalat tízmilliárd dollárt fordít arra, hogy létrehozzák a metaverzumot, azt az online világot, ahol a felhasználók találkoznak, játszanak, dolgoznak. A cég csak Európában tízezer dolgozót venne fel.
A cég jövőképével ellentétben a Facebookba egyik legelsőként befektető Roger McNamee szerint a Meta virtuális disztópiát épít fejlesztéseivel, amit nem lenne szabad hagyni. Az üzletember rossz ötletnek tartja Zuckerberg céljait, mint mondta, „ijesztő, hogy ülünk, és csak nézzük, mintha ez lenne a normális”.
Roger McNamee azzal indokolta véleményét, hogy a techóriás a Facebook közösségi oldal felületén megjelenő álhírekkel és félinformációkkal sem tud mit kezdeni, ebből pedig arra lehet következtetni, ez hasonlóképp lenne a metaverzumban is. Utóbbi pedig közvetlen hatással lenne a gazdasági életre is, Zuckerberg ugyanis azt szeretné, hogy üzleti megbeszéléseket tartsanak a virtuális valóságban, vagy magánszemélyek találkozzanak, és végezzenek egymás közti tranzakciókat.
![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7/stparam=skrjjshgja/fastid=eeorncrnbsilkneetelidigetojp/nc=0)