Teljesen újratervezi az iPadek kinézetét az Apple
További Tech-Tudomány cikkek
- Már évtizedek óta tudják hogy mérgező, mégis máig használják ezt a műtrágyát
- Minden idők legforróbb napjait éltük 2024-ben, de 2025-ben sem lesz sokkal jobb
- Szemet gyönyörködtető Aston Martin kerül kalapács alá
- Hallucinogén koktélt azonosítottak egy ókori egyiptomi ivóedényben
- Egyedülálló régészeti felfedezést tettek az orosz tudósok
Nagyon úgy tűnik, hogy az Apple nemcsak az iPhone 15 Pro és iPhone 15 Pro Max készülékeken tervezi csökkenteni a kijelzőt körülvevő keretek méretét, hanem a jövőbeli iPad modelleken is. A vékonyabb kereteket – és végső soron az Apple hosszú távú álmát: egy valóban keret nélküli készüléket – a LIPO technológia segítségével lehet megvalósítani, azt azonban, hogy mely iPadek kaphatják meg az újítást, egyelőre nem tudni; bár nem nehéz tippelni.
A LIPO a „low-injection pressure overmolding” szavak rövidítése. A technológiát elsőként az Apple Watch Series 7 esetében alkalmazta a kaliforniai vállalat, ez volt ugyanis az első olyan készülék, mely minden korábbinál vékonyabb kereteket kapott. Mint arról korábban az Index is beszámolt, hasonló fejlesztést kaphat az iPhone 15-ös széria is, most azonban Mark Gurman, a Bloomberg újságírója és az egyik legmegbízhatóbb Apple-szakértő arról cikkezett, hogy az iPadek sem maradnak ki a buliból.
Az iPadeken a világ szeme
Ugyan Gurman nem tért ki rá részletesen, könnyen kikövetkeztethető, hogy a vékonyabb keretek elsőként az iPad Prókban fognak debütálni – minden technológiai bravúrt ugyanis ezekben a készülékekben mutat meg elsőként az Apple. Hogy mindez mikor kerülhet fel a boltok polcaira, arról azonban semmit sem lehet tudni, abból kiindulva azonban, hogy csak most láttak napvilágot az első pletykák, nem lennénk meglepődve, ha évekre lennénk még a lelepleződéstől.
Idén az iPhone 15-ös termékcsalád két legnagyobb változtatása közelebb viszi az Apple-t az álom iPhone-hoz. A standard iPhone 15 modellek Dynamic Islandet kapnak, míg a Pro és Pro Max kijelzők egy új technológiával készülnek majd: a low-injection pressure overmoldinggal, vagy LIPO-val, ahogy az Apple-n belül nevezik. […] A LIPO-t először az Apple Watch Series 7 esetében alkalmazták, hogy vékonyabbá tegyék annak a készüléknek a peremét és növeljék a kijelző méretét. Az Apple pedig azt tervezi, hogy végül az iPadre is átviszi a funkciót
– fogalmazott Gurman.
A készüléket nagy valószínűséggel az M3-as lapkája fogja hajtani, a jelek szerint pedig az iPadek fizikai mérete változatlan marad, a keretek zsugorodásának köszönhetően azonban a kijelző tényleges mérete sokkal nagyobb lehet.
Nem mindegy, hogy LIPO vagy LiPo
Bár a LIPO és a LiPo ugyanazokból a betűkből állnak, a kis- és nagybetűk használata ebben az esetben kifejezetten fontos, míg ugyanis előbbi egy gyártási technológia rövidítése, addig utóbbi alatt a lítium-polimer akkumulátorokat értjük. A LiPo akkumulátorokat elsősorban olyan alkalmazásokban használják, ahol a súly kritikus jellemző, így tökéletes megoldás okostelefonok, tabletek, vagy egyéb, kisebb elektronikai eszközök esetében.