Még most sem tudni, hogy kik voltak Tutanhamon felmenői, sem azt, hogy mi okozta az ifjú uralkodó halálát. Záhi Havvász egyiptomi főrégész szerint Ehnaton (IV. Amenhotep), vagy III. Amenhotep lehetett az apja. A genetikai vizsgálatokat a Kairói Egyetem orvosi karának szakemberei végzik majd.
A tervek szerint Tutanhamon múmiáját röntgennel is megvizsgálják, és ez alapján megpróbálják rekonstruálni a lehetséges felmenők arcvonásait. A vizsgálatok nagy részét a Királyok Völgyében végzik el, ahol mumifikálták az uralkodót.
Az egyiptomi Legfelsőbb Régészeti Tanács korábban ellenezte a múmiák genetikai vizsgálatát, mert azt külföldiek hajtották volna végre, és a teszteket nem múmiákra szakosodott laboratóriumokban végezték volna. A genetikai vizsgálatok eredményeit februárban teszik közre, mondta Havvász.
Tutanhamon, a XVIII. dinasztia tizenkettedik fáraója Kr.e. 1333 és 1324 között uralkodott a Nílus-menti birodalomban. Nyolc-kilenc éves korában került a trónra. Uralkodásának második évében, a megváltozott belpolitikai helyzetben, az úgynevezett Amarna-kor végét jelző gesztussal nevét Tutanhamonra változtatta, udvara pedig Ahet-Aton (El-Amarna) városából visszaköltözött Thébába.
Uralkodásának kevés további eseménye ismert, fiatal kora miatt tényleges hatalma nem volt. Építményeit az utódok kisajátították, neve kimaradt a későbbi királylistákból. A Királyok Völgyében épült sírját (KV62), amely elkerülte az utódok és a sírrablók figyelmét, Howard Carter angol régész Lord Carnarvon támogatásával 1922. november 4-én fedezte fel.