Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMNem árt a gyerekeknek az agresszív videojáték
A Harvard egyetem kutatói négy éven át tartó, összesen 1,5 millió dollárt felemésztő kísérletsorozat tanulságát írták meg Grand Theft Childhood című könyvükben, aminek eredménye már az alcímből - „A meglepő igazság az erőszakos videojátékokról” - sejthető.
A két pszichológus 2004 óta 1200 gyereket vizsgált meg, akik különféle videojátékokkal foglalkoztak, az abszolút erőszakmentes Simstől a bűnözőszimulátornak kikiáltott Grand Theft Autóig. Arra a következtetésre jutottak, hogy a játékok stresszlevezető funkciót nyújtanak a gyerekeknek, és nem növelik bennük a feszültséget, vagy az erőszakra való hajlamot. Az pedig, amikor több órányi videojáték után a gyerekek a normál játékban utánozzák a videojátékban látott mozdulatokat, semmiben nem különbözik attól, amikor egy akciófilm jeleneteit játsszák újra, és teljesen ártalmatlan jelenség.
Az erőszakos videojátékokkal játszó fiúk 51 százaléka keveredett verekedésbe a vizsgált időszakban, míg a nem erőszakos játékokkal foglalkozóknál ez az arány 28 százalék volt (lányoknál ugyanezek a számok 40 és 14 százalék). A kutatók szerint azonban ez nem azt jelenti, hogy az erőszakos játék hatására verekedtek a gyerekek a való életben is: az ok-okozati összefüggés éppen fordított, az agresszióra hajlamosabb gyerekek választják inkább az erőszakos videojátékokat.
Rovataink a Facebookon