Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMJanuár 5. az év legstresszesebb napja
Brit kutatók egy 2000 főn végzett vizsgálat alapján azt állítják, hogy január az év egyik legstresszesebb időszaka, különösen az első munkanap, ami idén ötödikére esik. A stresszhez hozzájárul a hideg, borús idő és az ünnepek utáni fáradság, és mindezt súlyosbítja idén a pénzügyi válság miatt érzett szorongás – idézi az MTI a Daily Telegraph hétfői számát. A felmérés készítői szerint az embereket ilyenkor a legkisebb apróság is képes felbosszantani, különösen az első munkanapon. A dolgozókat leginkább kollégáik hangos falatozása zavarja, a csámcsogásra és szürcsölésre a megkérdezetteknek csaknem a negyede panaszkodott. A zavaró tényezők listáján a szipogásnak jutott az ezüstérem, és dobogós helyezést ért el a hangos telefonálás is, ami a válaszadók 21 százalékát irritálja.
A kutatók azonban károsnak tartják, ha valaki csendben nyeli a mérgét, az elfojtott stressznek ugyanis számos negatív következménye van, beleértve, a magas vérnyomás kialakulását. Judi James pszichológus és kommunikációs szakértő szerint a stressz oldását elősegíti egy kis ordítozás vagy sikítozás, amely révén levezethető a negatív energia. „Amikor úgy érezzük, hogy menten felforr az agyunk, ordítsunk egy nagyot. Ha ez nem lehetséges, keressünk egy csendes zugot, hunyjuk be a szemünket, mélyeket lélegezzünk, és igyekezzünk lecsillapodni" - tanácsolja a brit pszichológus.
James és kollégái nem az első tudóscsapat, amelyik megmondja, melyik az év legrosszabb napja. A Cardiffi Egyetem pszichológusa, dr. Cliff Arnall roppant bonyolult és áltudományos képlettel vezette le két éve, hogy a leggyatrább nap bizony január 22.
Rovataink a Facebookon