Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMMár nem a mély az ideális férfihang
Már nem a bársonyosan mély az ideális férfihang egy most nyilvánosságra hozott német tanulmány szerint. Az ítéletalkotás hitelességét alátámasztja, hogy a tanulmányt több hónapig tartó kutatások, illetve számtalan, természetesen nők körében végzett felmérés eredményeként az ország egyik leghíresebb hangelemzője, Vivien Zuta készítette.
A kutató hölgy a bevezetőben bevallotta: a mély hang korábban számára is a férfiideál elengedhetetlen kelléke volt, és nem egyszer előfordult, hogy egy-egy kávézóban vagy más nyilvános helyen - már csak szakmai ártalomból is - a tulajdonos beleegyezésével magnóra vette a csodálatos basszust.
A kutatások, illetve a felmérések azonban rádöbbentették arra, hogy a mély hang már nem a vonzó férfi legfőbb fonetikai jegye. Sőt, arra is rá kellett jönnie, hogy a nők számára nem annyira a hang mélysége a meghatározó, hanem annak stílusa, a kiejtés és a hanglejtés.
A tanulmány Warum tiefe Männerstimmen doch nicht sexy sind - Das Geheimnis unserer Stimme (Miért nem szexis már a mély férfihang - Hangunk titkai) címmel hamarosan könyv formájában is megjelenik. A hang mélysége helyett az érthető, tagolt, határozott és nyugodt, hadarás nélküli, nem túl hangos, de mindemellett dallamosan csengő beszéd, illetve az azt tolmácsoló hang a férfisiker igazi titka.
Az első reagálások meglehetősen vegyesek voltak. Több elfogult hölgy is kételyének adott hangot a tanulmányban foglaltak miatt, leszögezve: vizsgálat ide vagy oda, a mély hangú férfiideáltól nem hagyja magát eltéríteni. Sőt nyilatkozatában maga a fiatal szerző is elismerte: a mély férfihang a jövőben sem marad számára közömbös.
Azt ugyanakkor Vivien Zuta leszögezte, hogy a vizsgálat csak a hang milyenségére terjedt ki, s semmi esetre sem a beszéd tartalmára. (MTI)
Rovataink a Facebookon