Mégis létezik férfi biszexualitás
2005-ben nagy vihart kavart tudományos és LGBT-körökben egyaránt az a széles körben publikált tanulmány, ami kísérletekkel alátámasztva azt állította, hogy nem is léteznek biszexuális férfiak, és akik annak vallják magukat, azok valójában homoszexuálisak, csak a társadalmi nyomásnak engedelmeskedve győzik meg saját magukat arról, hogy a nőkhöz is vonzódnak. Most megismételték a kísérletet, és cáfolták az első teszt eredményeit.
A Northwestern University kutatói (innen származott az eredeti tanulmány is) abban látták a 2005-ös kísérlet gyenge pontját, hogy rosszul válogatták össze a kísérleti alanyokat. Akkor az önkénteseket melegeknek szóló magazinokban közzétett hirdetésekben keresték, és bemondásra elhitték a tesztalanyoknak a szexuális orientációt. A megismételt kísérlethez direkt biszexuálisokat célzó szórakozóhelyeken, sajtótermékeken és weboldalakon keresztül toborozták, és csak olyanok vehettek részt a teszten, akiknek legalább 2-2 férfival és nővel is volt már szexuális viszonyuk, és legalább három hónapig tartó kapcsolatuk.
A kísérlet egy az egyben a 2005-öst ismételte meg, a hetero, meleg és biszex csoportokba osztott alanyoknak különféle szexjeleneteket mutattak videón, miközben a nemi szervükre erősített szenzor figyelte a merevedésüket. Az eredmények azt mutatták, hogy a magukat biszexuálisnak vallókat valóban felizgatták a nők és férfiak is, míg a melegeket, illetve a heterókat csak a saját, illetve az ellenkező nem.
Az eredmény senkit nem lepett meg különösebben, hiszen a 2005-ös kutatás nem rengette meg alapjaiban a közvéleményt a biszex férfiak létezésével kapcsolatban. A kísérlet fő tanulságának azt tartják a kutatók, hogy megmutatta, mennyire félreviheti egy módszertanában egyébként korrekt kísérlet eredményét, ha rosszul válogatják össze a tesztalanyokat.
Rovataink a Facebookon