Trópusi óriáspingvin maradványaira bukkantak
Az Icadyptes salasi magassága a 1,5 métert is elérhette és közel 17,5 centis, szigonyszerű csőre volt. (De nem lehet pontosan tudni, mit fogyasztott vele.) A ma élő pingvinek mind eltörpülnének mellette.
A másik faj, a Perudyptes devriesi viszont nem volt nagyobb egy ma élő császárpingvinnél (75-90 cm), és a kutatók szerint a pingvinek fejlődéstörténetének egy korai szakaszát reprezentálja.
Megdőlt egy tévhit
A vizsgálatok alapján az Icadyptes 36 millió évvel ezelőtt élt, eszerint a pingvinek jóval korábban érték el az egyenlítő környéki területeket, mint azt a kutatók eddig gondolták.
Bár ma is léteznek olyan fajok, melyek jobban kedvelik a melegebb területeket a Déli-sarknál, a kutatók eddig úgy vélték, hogy nagyjából 10 millió évvel ezelőtt, egy 34 millió éve kezdődött globális lehűlést követően érték el az alacsonyabb szélességi fokokat.
Julia Clarke, az Észak-Karolinai Állami Egyetem munkatársa szerint a most előkerült lelet főleg azért szokatlan, mert a hasonló fajokhoz viszonyított nagy testméretet a legtöbb esetben hidegebb éghajlattal és magasabb szélességi fokokkal szokták összefüggésbe hozni.