A modul meghibásodása miatt októberrõl jövõ februárra halasztották az ûrteleszkóp tervezett szervizelését. Ha ugyanis nem sikerül a Földrõl megoldani a problémát, akkor ki kell cserélni a meghibásodott egységet. Ehhez elõbb le kell gyártani az újat, és tesztelni a modult.
A földi javítási kísérlet abból áll, hogy megpróbálják üzembe helyezni a hibás egység eddig nem használt tartalék felét. Ha ez sikerül, még öt másik modult is át kell állítani a tartalékára. Ezeket a tartalék egységeket azonban utoljára a nyolcvanas évek végén, a kilencvenes évek elején, még a Hubble felbocsátása elõtt aktiválták. A szakemberek megkezdték a tartalék rendszerekre való átállítást. Ha ez rendben megy, a hét végére tudják újrakonfigurálni a Hubble-t. Ha a konfigurálás sikerül, akkor az ûrteleszkóp azonnal mûködõképessé válik.
A Hubble az egyik legnagyobb teleszkóp, amelyet a világûrbe telepítettek. Mivel a földi légkörön kívül van, rendkívül jó minõségû képet tud szolgáltatni. A hatalmas távcsõvel már számos felfedezést tettek. A Hubble-lal készültek a látható fény tartományában a legélesebb képek a világûr legtávolabbi objektumairól.
A Hubble-t csak ûrhajósok tudják karbantartani. Az 1990 óta keringõ távcsövet eddig négy alkalommal javították, az ötödik karbantartást azonban lemondták a Columbia ûrsikló 2003-as katasztrófája után, ezzel a teleszkópot leírták. A tudományos élet és a közvélemény nyomására azonban a NASA végül mégis úgy döntött, hogy meghosszabbítja a Hubble életét. Ez lesz az utolsó karbantartás, amely után legfeljebb tíz évig lesz mûködõképes a teleszkóp.