Szita továbbra is tagadja az ügynökvádat
További Belföld cikkek
- Megérkezett a havazás, baleseteket és fennakadásokat okozott az utakon
- Uszály ütközött a Margit híd lábának, több hajóban is kárt tett
- Orbán Viktor: A békéről beszélni Európában olyan volt, mintha ördögöt idéznél
- Kemény üzenetet küldött David Pressmannek lehetséges utódja: Hagyd abba ezt az ostobaságot
- Parázs vita alakult ki Magyar Péter és Fülöp Attila között
"2005. január 21-én tartott tájékoztatómon beszámoltam a sajtó jelenlévő képviselőinek, hogy személyemmel összefüggésbe hozható iratok kerültek a Történeti Levéltárhoz"- írja Szita Károly, Kaposvár fideszes polgármestere az Országos Sajtószolgálathoz eljuttatott közleményében.
A Népszava múlt pénteken megjelent információi szerint több ponton is egybevágnak Szita Károly, fideszes kaposvári polgármester életrajzával azok az információk, amelyeket a "Krakus Péter" fedőnevű egykori ügynök tevékenységével kapcsolatosak.
Az Index hetek óta hiába próbálja Szitát telefonon elérni. Munkatársai rendre visszahívást ígérnek, a sajtóban megjelent információkkal kapcsolatos kérdéseinket azonban eddig nem tehettük fel a polgármesternek.
A leghatározottabban cáfolja
"Álláspontom az, hogy a Nemzetbiztonsági Hivataltól a Történeti Levéltárhoz került, illetve a sajtó képviselőinél lévő, vagy bármely egyéb helyütt felbukkant iratok azt a hamis látszatot keltik, hogy Szita Károly azonos Krakus Péterrel" .
Mint Szita közli, "a leghatározottabban cáfolom, hogy Krakus Páter, vagy bármely más fedőnéven jelentéseket készítettem volna. Emlékeztetni kívánok mindenkit a sajtótájékoztatón elhangzottakra, amely szerint magamat közszereplőnek tekintem és erről korábban írásban is nyilatkoztam".
Fénymásoló 1989-ben?
Az ellenem indított, valószínűsíthetően politikai ellenfeleim által megtervezett forgatókönyv szerinti lejárató hadjárat újabb állomáshoz érkezett. A lejárató hadjáratot az Index internetes hírportál indította, amelyben "bugyutabela" kitalált személyre hivatkozva jelentettek meg egy Krakus Péter néven írt jelentést, amelyet állítólagosan 1989-ben otthoni fénymásolón másolt le. A sajtó képviselőiben sajnos még az a kétely sem merült fel, hogy 1989-ben valakinek otthon hogyan lehetett fénymásolója".
"Bugyutabela nem másolhatta"
Szita meglátása szerint "a Népszabadság először névtelen informátorra, majd január 29-i számában névtelen feladóra hivatkozással tett közzé információkat, illetve jelentette meg az úgynevezett 6-os kartont. Nyilvánvaló, hogy az újságban megjelent 6-os kartont "bugyutabela" nem másolhatta le és annak forrása a Történeti Levéltár sem lehet.
"Az úgynevezett 6-os karton annyiban felel meg a valóságnak, hogy az én személyi adataimat helyesen tartalmazza. Azt azonban egyértelműen kijelenthetem, hogy személyi adataimmal visszaéltek, hogy kik, azt nem tudom, hogy milyen szándékkal, arról pedig sejtéseim vannak. Mindezek alapján úgy vélem, hogy politikai ellenfeleim célzottan összeválogatott és manipulált iratokat juttatnak el különböző fórumokhoz. Minden további irat megjelenése ezen sejtésemet mind bizonyosabbá teszi" - fogalmaz.Feljelentést tett?
Szita közleményében felkéri politikai ellenfeleit, "akik e kampány mögött állnak, hogy hozzám hasonlóan álljanak nevüket vállalva a nyilvánosság elé és ne "bugyutabelaként" vagy névtelen informátorként vagy névtelen feladóként rejtőzzenek el a nyilvánosság elől". A polgármester közli továbbá, hogy a szükséges jogi lépéseket megtette, és ezt a politikai játszmát - "ami kizárólag az én személyemet érinti" -, mint Szita Károly kívánja megvívni.
Zsoldos Róbert elmondása szerint Szita a közgyűlésen – példátlan módon – külön szavaztatott a napreind előtti felszólalásokról és a napirennd elfogadásáról. Mivel a polgármester mögötti többség leszavazta a napirend előtti felszólalások elhangzására vonatkozó indítványt, a kérdéseket nem tudták feltenni Szitának. A szocialista frakció ezután kivonult a tanácskozásról. “Szita Károly a jelek szerint nem akar partner lenni a helyzet tisztázásában” – nyilatkozta Zsoldos Róbert.