A Médiatanács jogszerűtlenül rajzolta át a rádiós piacot
- Másfél milliárdot követel a Klubrádió a Médiahatóságtól
- Kártérítést kér a Klubrádió az NMHH-tól
- Frekvenciát vált a Klubrádió
- Gyurcsány leteremtette a Klubrádiót Kuncze miatt
- Megbüntette a Klubrádiót a DK miatt az NMHH
- A Klubrádió nem sugározhat Esztergomban és Tatabányán
- Ismét a Klubrádiónak adott igazat a bíróság
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
A Mérték Médiaelemző Műhely a Társaság a Szabadságjogokért segítségével pert nyert a Médiatanáccsal szemben - írja a TASZ legújabb sajtóközleménye.
Kétévnyi pereskedés után kiderült:
a Médiatanács diszkriminatív eszközként használta a formai követelményeket a rádiós frekvenciák újrapályáztatása során és jogszerűtlenül, nem azonos szigorral kérte számon a pályázati követelmények teljesülését.
Magyarul: az MNHH évekig önkényesen és törvénysértően packázott a Klubrádióval. De mi is volt ez pontosan? Íme az események nagyon röviden:
- hiába nyerte el 2010-ben a rádió a 92.9-es ingyenes frekvenciát, az NMHH jogelődje - törvényellenesen - nem kötött velük szerződést,
- a Klubrádió perre ment a frekvenciáért, amit 2014-ben meg is nyert,
- addig viszont a 95.3-on működve 130 millió forintot fizettek a frekvencia használatáért a Médiahatóságnak,
- ezért a Klubrádió 1,4 milliárdos kártérítést kért a jogellenesen szedett frekvenciadíj miatt az NMHH-t.
Az ügy részletes leírása a TASZ blogján olvasható el.
A Médiatanács eljuttatta hozzánk reakcióját a TASZ blogján megjelent hírre. Azt írják, jogorvoslat minden Médiatanács-döntésnél kérhető, hansúlyozzák, hogy ők a rádiós frekvenciák pályáztatásakor mindenkor a következetesség, a jogbiztonság és az egyenlő elbánás elve alapján jártak el. Hozzáteszik, már a hír címe is félrevezető, mivel a TASZ által indított pernek a pályáztatási gyakorlat megítélése nem volt tárgya: a per kizárólag közérdekű adatok kiadása tárgyában folyt. Ahogy azt is sérelmezik, hogy a TASZ azt állítja, hogy a Médiatanács diszkriminatív eszközként használta a formai követelményeket, amit ők visszautasítanak, a Kúria döntésében sem szerepel ilyesmi. Ezért helyreigazítást kérnek. Bár a formai követelményeknél megjegyzik, sok pályázó nem tudott azoknak eleget tenni.
„A Médiatanács nem kíván egy tévedhetetlen állami szerv szerepében tetszelegni. A jól működő jogállami berendezkedésnek köszönhetően a Médiatanács minden egyes, a hírekben szereplő rádió frekvenciás pályázati döntései esetében is biztosított volt a jogorvoslati lehetőség az érintettek, köztük az eredménytelenül pályázók számára is. Ez a szabály azóta sem változott; ahogy a közelmúltban hírül adtuk, a Gazdasági Rádió szolgáltatója Budapesten éppen ilyen jogorvoslati eljárásnak köszönhetően nyerte el a jogosultságot.
A jogorvoslati lehetőséggel a múltban több pályázó is élt. A frekvenciák elosztása – vagyis a magyar rádiós piac adott szereplőjének kiléte – csak a jogorvoslati eljárások lezárulta után dől el véglegesen, ezért a Médiatanács visszautasítja a TASZ és a Mérték Médiaelemző Műhely valótlan állításait" − írják.