Hosszú évek óta próbáljuk visszahozni és erősíteni a magyar közéleti sajtóból szinte teljesen kikopó tárcanovella műfaját. A lap belsős munkatársai és a legkiválóbb hazai írók közül nagyon sokan vállalták azt a történelmi feladatot, hogy újra megszerethessük ezt a csodálatos műfajt.
MEGVESZEMNagy Feró Másik rádiója
További Média cikkek
- Puzsér Róbert és a Fókuszcsoport is nekiment Dancsó Péternek
- Ahol egy démon simán elmegy gyorsétterembe dolgozni
- Az Apatigris inkább házimacska, de kandúrkodni vágyik
- Meghalt Joe Ruby, a Scooby-Doo rajzfilmsorozat egyik alkotója
- Van olyan fajtája a szexuális erőszaknak, amiről én is most hallottam először
Van másik: zene, duma, avantgárd
Miután Negy Feró 2001-ben kilépett a Pannon Rádióból, nem sokkal később összeveszett Csurkáékkal is. Új műsoraiban sem akar politizálni, mint mondta másra sem vágyik, csak hogy "jó zenét sugározzon, kulturáltan beszélgethessen a hallgatókkal, hülyülhessen, és közben avantgárd rádiójátékokat készíthessen".
"A régi Pannonhoz semmi nem köt, az anyagi ellehetetlenedés szélén álló újban pedig nincs helyem, ezért igazoltam a Másikhoz - mondta Nagy Feró. - Annakidején nem tudtam azonosulni a Franka-féle rádiózással: nem akartam elfogadni, hogy a szerkesztők a hallgatói vélemény befolyásolását tartották a legfontosabb feladatnak."
A zenészből lett rádiós úgy gondolja, semmilyen értelemben nem lesz konkurense a Másik a Pannonnak. "Több helyről hallottam már, hogy a Másik tulajdonképpen egy ellenpannon lesz, de ez nem igaz. Gondolom a név miatt gondolták ezt sokan."
Embertelen púder - és ami mögötte van
Gidófalvi Attila, az új Pannon Rádiót üzemeltető Gidómédia Kft. ügyvezetője cáfolta az Index értesülését, miszerint rövid úton meg kíván válni a rádiótól. "A hírből annyi igaz, hogy valóban nagyon nehéz anyagi helyzetben vagyunk, és tárgyalunk befektetőkkel. Lassan döcögünk, nehezen mennek a reklámok, miután Csurkáék embertelen púderje megbélyegezte a rádiót" - fogalmazott az ügyvezető.
Gidófalvi elképzelhetetlennek tartja, hogy Nagy Feró részt venne egy ellenpannon létrehozásban. "Továbbra is jó a viszonyunk, mindketten sokat köszönhetünk egymásnak, éppen ezért kizártnak tartom, hogy Feró részt venne bármiben is, ami ellenünk irányul. Azt viszont el tudom képzelni, hogy ő is nagyon haragszik Csurkáékra."
Gidófalvi biztos abban, hogy a bíróság júniusban másodfokon is semmisnek nyilvánítja a MIÉP által felügyelt Bocskai Szabadegyetem 26 százalékos tulajdonrészéről szóló szerződést. Az ügyvezető szerint csak ekkor érhet véget Csurkáék "maoista politikai ámokfutása", mellyel megpróbálták teljesen kisajátítani a rádiót. Ma a Pannon "a magyar zene és a magyar kultúra" rádiójaként aposztrofálja magát, a program gerincét a napi három élő kívánságműsor adja, ahol "Págertől a mulatóson át a rockig minden hallható, ami magyar". Bár a hirdetőket egyelőre nem, "a művészvilág színe javát, így például Görbe Nórát és Zalatnay Saroltát is sikerült már becsábítani a stúdióba". Politizálni nem akarnak.
Égi és földi Pannon
Nem így a magát eredetinek nevező, a szerkesztőség egy részének távozása után továbbra is a szabadegyetem által gründolt online Pannon Rádió. Adásuk - mitán télen elvették tőlük az adót - az interneten fogható, legnépszerűbb műsoraik - helyszíni riportok, Csurka-interjúk, stúdióbeszélgetések a háborúról - letölthetőek hangfájlként a rádió weboldaláról. A rádió egyik szerkesztője nemrégiben úgy nyilatkozott: a másik Pannon a földi, mi vagyunk az égi. Ezen Gidófalvi - saját bevallása szerint - egy hétig nevetett.