Cáfolják, hogy kommandósok vesztegeltek a tévéostrom idején
További Belföld cikkek
- „Csili-vili kiadványok, plakáthegyek, ingyen dínom-dánom”, dagad a botrány a csepeli óvodabezárások körül
- Pótlóbuszok, késések és kimaradó járatok – ez a kedd sem lesz a MÁV napja
- Újabb lépés a zöldebb bolygó felé: egymillió hulladékgyűjtő kukát oszt ki ingyen a Mohu
- Az Orbán-beszéd alatt őrizetbe vett exrendőr: Folytatom a tiltakozást, míg ki nem esek egy kórházablakból
- Holttestet találtak egy leégett tanyaépületben
A tévészékháznál történtek után az erőszakról lehetett beszélni, nem pedig arról, hogy 1,5-2 évig hazudott a kormányfő, mondta Kupper András fővárosi Fidesz-frakcióvezető és Pesti Imre, a Fidesz fővárosi képviselő-jelöltje a keddi sajtótájékoztatón.
A Jonatán-kommandó hiába várt?
A 200 veszteglő elitrendőr az úgynevezett Jonatán-kommandó tagja volt, illetve az agglomerációból Pestre rendelt tömegoszlató rendőr, mondták a fideszesek a sajtótájékoztatón. Az elitegység high-tech felszereléssel volt ellátva, a legkorszerűbb eszközök álltak rendelkezésükre, és egyébként tömegoszlatásra is kiképezték őket.
Kupper és Pesti szerint ezek után felvetődik a gyanú, hogy valakiknek az érdekében állhatott, hogy ezt az erőt nem vetették be, pedig a Jonatán-kommandó háromszor-négyszer hatékonyabb lett volna, mint a tévét védők, köztük 10 rendőrlány vagy két hónapja állományban lévő utcai járőr társaik.
Éjjel fél egytől vártak fél hétig
A Jonatán-kommandó tagjait éjjel fél egyre rendelték be a VIII. kerületi, Mosonyi utcai laktanyába, amely a BRFK egyik intézménye, mondta Kupper. A fideszes politikus szerint ezután reggel fél hétig várakoztatták őket, de nem kaptak semmilyen parancsot addig, nem mentek a tévészékházban maradt társaik segítségére.
Kupper nem tudja, lehet-e összefüggés aközött, hogy a tévészékház védelmét irányító rendőrparancsnok rádión hiába kért segítséget mégsem küldtek erősítést, és aközött, hogy a Jonatán-kommandó a Józsefvárosban vesztegelt. Kupper elmondta: nincs birtokában az a hangfelvétel, amelynek alapján hétfőn a Blikk írt cikket, s amelyet a kereskedelmi tévékben is lejátszottak. Ebben segítséget kér a rendőrparancsnok, aki védte a székházat.
Kinek volt ez az érdeke?
Ugyanakkor a Fidesz politikusa szerint azoknak állhatott érdekében mindez, akik el akarják terelni a figyelmet a kormányfő őszödi titkos beszédéről, arról, hogy 1,5-2 évig hazudtak. Pesti Imre, a fideszes fővárosi képviselőjelölt arról beszélt, hogy a Szabadság téren provokátorok lehettek, és felvetődik a gyanú, hogy a rendőrség részéről is történhetett provokáció.
Az is érdekes szerinte, hogy a parlament nemzetbiztonsági bizottsága 30 évre titkosította az elmúlt héten a székháznál történtekkel kapcsolatos adatokat.
Az Index megpróbálta utolérni Petrétei József igazságügyi és rendészeti minisztert, illetve munkatársait az ügyben, de több próbálkozásra sem sikerült ez. Még a minisztérium szóvivőjével sem sikerült beszélnünk. Emailen szintén kerestük a tárcát, erre sem reagáltak. Az ORFK és a BRFK összesen négy illetékesét, két tábornokot és a kommunikációs vezetőket is hívtuk, tőlük sem kaptunk értékelhető választ a fideszes állításokra.
Alkalmatlanok tömegoszlatásra
Garamvölgyi László, az Országos Rendőr-főkapitányság szóvivője azonban nyilatkozott az MTI-nek, és azt mondta, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság Jonatán bevetési egysége valóban a fővárosban tartózkodott, és egy előre megtervezett akciót hajtott végre a megyei főkapitányság megbízásából. A 11 plusz egy fős egység kiképzése, felszerelése alkalmatlan a tömegoszlatásra, tette hozzá a szóvivő. A szóvivő elmondta, a bevetési egység embereit fegyveres bűnözők elfogására képezték ki. Schőn Péter, a BRFK szóvivője az MTI-nek azt mondta, politikai nyilatkozatokra nem reagálnak.