Hamilton nyert Imolában, a Mercedes 2020-ban is világbajnok

GettyImages-1283327037
2020.11.01. 14:46 Módosítva: 2020.11.01. 15:37
Lewis Hamilton nyerte vasárnap a Formula–1-es Emilia Romagna-i nagydíjat Imolában. A második helyen Valtteri Bottas ért célba, a dobogó legalsó fokára Daniel Ricciardo állhatott fel.

Max Verstappen jól kapta el a rajtot, még az első kanyar előtt megelőzte Lewis Hamiltont a 63 körös versenyen.

A szombaton remek időmérőt teljesítő Pierre Gasly a kilencedik körben motorhiba miatt kiesett.

Az első kiállásnál maradt a különbség Bottas és Verstappen között, ráadásul Hamilton még jó néhány körig kint maradt, és körről körre gyorsabb időt autózott.

A 30. körben Esteban Ocon alatt állt meg a Renault, jött a virtuális biztonsági autós jelzés.

Ekkor jött ki kereket cserélni a címvédő brit, aki csapattársát is megelőzve az első helyre kormányozta vissza a Mercedest.

A pole pozícióból induló Bottas ezt követően többször is hibázott, Verstappen a 43. körben meg is előzte.

Az 51. körben a holland defektet kapott, kiesett, érkezett a safety car. A biztonsági autós fázis alatt George Russell vágta oda a falnak a Williamst, így hat kört kellett várnia a mezőnynek, hogy ismét versenytempóra kapcsoljon.

Idén három olaszországi versenyt rendeztek, Verstappen mindegyiken kiesett.

A további néhány körben maradtak a pozíciók, Hamilton megnyerte a futamot, Bottas lett a második, harmadikként pedig Daniel Ricciardo ért célba.

Hamilton előnye 85 pontra nőtt a pontversenyben, ez azt jelenti, hogy a két hét múlva esedékes török nagydíjon matematikailag is bebiztosíthatja világbajnoki címét. Idén ez volt a 13. versenyhétvége, Hamilton kilencedszert nyert, összességében pedig már 93 futamgyőzelemnél tart a 35 éves pilóta.

Az is eldőlt, hogy a Mercedes csapata nyeri 2020-ban a konstruktőri világbajnokságot. A német istálló sorozatban a hetedik alkalommal végez az élen a száguldó cirkuszban.

Végeredmény, Emilia Romagna Nagydíja, Imola (63 kör, 309,267 km, a pontszerzők):

• 1. Lewis Hamilton (brit, Mercedes) 1:28:32.430 óra