-11 °C
-1 °C

Schumacher az utolsó előtti sorból indul Shanghajban

2004.09.25. 09:01
A Kínai Nagydíj időmérője a szokásos unalmas körözgetés lett volna, viszont Michael Schumacher gondoskodott a szórakoztatásról: a mért körében már az első kanyarba menet nagy sebességnél megpördült, és a kavicságyba csúszott. Bár vissza tudott állni, a vasárnapi futamot az utolsó előtti sorból kell kezdenie. Csapattársa, Rubens Barrichello viszont csak kisebb hibákat vétett, és megszerezte az első kockát.
A ferraris Rubens Barrichello indulhat az első helyről a vasárnapi Kínai Nagydíjon, miután könnyedén nyerte meg a szombati időmérőt. A brazil pilótát valójában csak a másodikként végzett Kimi Raikkönen, illetve a harmadik Jenson Button tudta megszorítani.

Jócskán elfékezte magát a világbajnok

Valószínűleg a másik Ferrarit kormányzó Michael Schumacher is közel lett volna hozzá, de a világbajnok már az első kanyar előtt megpördült, és nagy tempóval lecsúszott a pályáról. A német klasszis óriási sebességgel akart jobbra fordulni, jócskán elfékezte magát, majd csupán a kavicságyban tudta visszaszerezni a kontrollt. Onnét ugyan hamar visszajött az aszfaltra, ám így is sok időt veszített, így nem fejezte be a mért körét.

Baumgartner is Schumacher előtt

Mindez azt jelentette volna, hogy Schumachernek kell az utolsó előtti helyről indulnia a futamon. Ám mivel Satónál és Baumgartnernél motort cseréltek, ők kényszerültek az utolsó sorba, a címvédő pedig eggyel eléjük, a minardis Gianmaria Bruni mellé, aki szintén megpördült.

Kínában, a shanghaj melletti pályán először rendeznek Forma-1-es futamot, a rajt magyar idő szerint vasárnap reggel nyolc órakor lesz.

A Kínai Nagydíj időmérője percről percre

8.00: Baumgartner kezdi a kvalifikációt, a magyar a bemelegítő körét futja.

8.01: A magyar versenyző megkezdte a mért körét.

8.02: 1:40.240-et futott a minardis versenyző. Timo Glock, az új Jordan-pilóta következik.

8.05:A német versenyző három másodperccel volt gyorsabb, mint Baumgartner.

8.07: Gianmaria Bruni, Baumgartner csapattársa már az első kanyarban megpördült, sok időt vesztett, így be sem fejezte a körét.

8.09: A jaguaros Christian Klien hat tizeddel megjavította Glock idejét, és átvette a vezetést.

8.11: Már a toyotás Ricardo Zonta vezet, miután könnyedén verte Klient.

8.16: Nick Heidfeld egy Jordannel egy másodperccel futott rosszabbat Zontánál, így második.

8.18: Fernando Alonso 1:34.917-tel átvette a vezetést, egy másodperccel jobb, mint Zonta.

8.20: Jacques Villeneuve, Alonso csapattársa a Renault-nál a második időt futotta, lemaradása négy tized.

8.30: Villeneuve után Coulthard következett, és a második időt futotta, majd Mark Webber a harmadik kockát vette át egy időre. Jenson Button remek kört futott viszont (1:34.295), és megelőzte Alonsót is.

8.32: Panis köre jól sikerült, harmadik a francia, míg Takuma Sato ideje a negyedik helyre jó.

8.34: Juan Pablo Montoya képtelen volt megelőzni Buttont, sőt, csupán hatodik lett.

8.36: Ralf Schumacher három hónap után tért vissza a Forma-1-be, ideje a második helyre jó. A hátránya viszont Buttonhoz képest hat tizedmásodperc, ami jelentős.

8.42: Felipe Massa nagyszerű kört futott, 1:34.759-cel a második helyre jött be Button mögé.

8.44: Rubens Barrichello legalább három kanyart elrontott, de így is két tizeddel jobbat ment mint Button, 1:34.012-t, így ő áll az élen pillanatnyilag.

8.46: Giancarlo Fisichella elrontotta a körét, amely a hatodik helyre volt jó.

8.49: Kimi Raikkönen 166 ezreddel volt gyengébb mint Barrichello, így második. Buttont sikerült megelőznie.

8.50: Michael Schumacher már az első kanyarban elszállt, óriási sebességgel ment be a fordulóba és kicsúszott. Nem ütközött viszont neki semminek, így folytatta a körét, amit persze nem fejezett be.