Schumacher fia második a gokart-vb-n

2014.09.23. 16:03

A franciaországi Essay-ban rendezték a gokartosok világbajnokságát, amin a második lett Mick Junior, vagyis Michael Schumacher 15 éves fia.

„Büszke vagyok az eredményemre, de ez még csak az első lépés. Természetesen a célom, hogy világbajnok legyek” - mondta a futam után a hétszeres F1-bajnoka fia, aki a Tony Kart színeiben indult.

Mick Schumacher bal oldalt
Fotó: Twitter / @Enaammotorsport

1999-ben született, Michael és Corinna Schumacher fiatalabbik gyereke, van egy nővére, Gina-Maria, aki 97-es születésű.

Az apja sosem volt gokart-világbajnok, de helyezései neki is vannak vb-kről. Most a 21 körös versenyt az angol Ahmed Enaam nyerte, 6,5 másodperccel volt gyorsabb, mint Mick, aki a leggyorsabb kört futotta.

2002-ben a holland Giedo van der Garde lett gokart-világbajnok, ő tavaly a Forma-1-ben is bemutatkozhatott.

Michael Schumacher december végi síbalesete és félév kóma után svájci otthonában lábadozik.