Verstappen zárt az élen az első szabadedzésen, nagy büntetést kapott

2024.07.26. 16:27
Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője érte el a legjobb köridőt a Formula–1-es Belga Nagydíj pénteki első szabadedzésén Spa-Francorchamps-ban. A címvédő autójában ugyanakkor már ötödik alkalommal cseréltek motort, ezért a holland versenyző a szombaton sorra kerülő időmérőn elért helyezéséhez képest tíz pozícióval hátrébbról rajtol a vasárnapi futamon. A második gyakorláson Lando Norris, a McLaren brit versenyzője volt a leggyorsabb.

Verstappen 2022-ben a 14., tavaly a hatodik helyről startolva nyert Belgiumban, az RB japán pilótája, Cunoda Júki hasonló okból biztosan a mezőny végéről rajtol majd vasárnap.

Az elmúlt három évben világbajnok, a pontversenyben most is élen álló Verstappen mögött közel öt tizedmásodperces lemaradással a múlt vasárnapi, Magyar Nagydíjon pályafutása első futamgyőzelmét arató ausztrál Oscar Piastri (McLaren) végzett másodikként, a harmadik legjobb köridőt pedig – meglepetésre – a Williams thaiföldi versenyzője, Alexander Albon autózta.

A pénteki első gyakorláson a pontversenyben második brit Lando Norris (McLaren) több mint egy másodperces hátránnyal csak nyolcadik lett, a második gyakorláson azonban már ő zárt az élen.

A világbajnoki pontverseny második helyén álló 24 éves pilóta mögött nagyjából két tizedmásodperces hátránnyal csapattársa, a múlt vasárnapi Magyar Nagydíjon pályafutása első futamgyőzelmét arató ausztrál Oscar Piastri végzett másodikként. Harmadik lett a címvédő és háromszoros vb-győztes Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője, aki most is az élen áll a vb-pontversenyben, Belgiumban viszont motorcsere miatt tíz hellyel hátrébbról rajtol majd annál a pozíciónál, amelyet a szombati időmérőn megszerez.

Verstappen mögött a két Ferrari végzett a második gyakorláson a negyedik és ötödik helyen Charles Leclerc, Carlos Sainz Jr. sorrendben. Hatodikként zárt George Russell a Mercedesszel.

A Red Bull másik versenyautóját vezető mexikói Sergio Pérez kilencedik, míg a hétszeres vb-győztes brit Lewis Hamilton (Mercedes) tizedik lett.

A Belga Nagydíj programja szombaton 12.30-tól a harmadik szabadedzéssel folytatódik.