Olivér
1 °C
5 °C

Hibátlan maradt Juhász Roland csapata

2011.12.14. 23:16

A Juhász Rolanddal felálló belga Anderlecht nyolcgólos meccsen legyőzte az orosz Lokomotiv Moszkvát szerdán, a labdarúgó Európa Liga csoportkörének 6., utolsó fordulójában, így százszázalékos teljesítménnyel jutott be a legjobb 32 közé.

A Szabics Imrét sérülés miatt hosszabb ideje nélkülözni kénytelen Sturm Graznak nem sikerült szépen búcsúznia: az osztrák csapat kétgólos vereséget szenvedett a vendég AEK Athéntól.

A J csoportban a Steaua Bucuresti az AEK Larnaca legyőzésével biztosította helyét az egyenes kieséses szakaszban, igaz, ehhez arra is szüksége volt, hogy a Maccabi Haifa hazai környezetben kikapjon a Schalke 04-től.

A K csoportban a Fulhamnek egy percen múlt a továbbjutása, a dán Odense ugyanis a hosszabbításban egyenlített, így mivel a Wisla Krakow közben legyőzte a már biztosan csoportelső Twentét, az angol együttesnek kellett búcsúznia.

Európa Liga, csoportkör, 6. forduló

J csoport:

Maccabi Haifa (izraeli)-FC Schalke 04 (német) 0-3 (0-1)

G.: Buljat (7., öngól), Marica (84.), Wiegel (91.)

Steaua Bucuresti (román)-AEK Larnaca (ciprusi) 3-1 (0-0)

G.: Rusescu (55., 11-esből), Nikolic (70., 85.), illetve Pintado (61.)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Schalke 14 pont, 2. (és továbbjutott) Steaua Bucuresti 8, 3. Maccabi Haifa 6, 4. AEK Larnaca 5

K csoport:

Wisla Krakow (lengyel)-Twente (holland) 2-1 (1-1)

G.: Gargula (12.), Genkov (46.), illetve De Jong (39.)

Fulham (angol)-Odense (dán) 2-2 (2-0)

G.: Dempsey (27.), Frei (31.), illetve Andreasen (64.), Fall (92.)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Twente 13 pont, 2. (és továbbjutott) Wisla Krakow 9, 3. Fulham 8, 4. Odense 4

L csoport:

Sturm Graz (osztrák)-AEK Athén (görög) 1-3 (0-2)

G.: Kainz (59.), illetve Manolasz (11.), Burns (44.), Klonaridisz (77.)

Anderlecht (belga)-Lokomotiv Moszkva (orosz) 5-3 (2-1)

G.: Kljestan (33.), Canesin (39.), Wasilewski (57.), Suarez (61.), Gillet (78.), illetve Ignatyev (21.), Szicsev (69., 89., az elsőt 11-esből)

Kiállítva: Ivanov (83., Lokomotiv)

A csoport végeredménye: 1. (és továbbjutott) Anderlecht 18 pont, 2. (és továbbjutott) Lokomotiv Moszkva 12, 3. AEK Athén 3 (8-15), 4. Sturm Graz 3 (5-14)