Márpedig 7275 fradista nem hibázhat
További Futball cikkek
- Egy hónapig nem volt csapata, most visszatér korábbi klubjához a magyar válogatott támadó
- A Barcelona legendája veheti át a Milan irányítását
- Mesterhármassal kápráztatta el Andalúziát a Ferencváros korábbi sztárja
- Neymar elmondása szerint nyáron távozik szaúdi csapatától, és Messiékhez költözik
- A másodosztályban utolsó Budapest Honvéd kirúgta vezetőedzőjét, Laczkó Zsoltot
A Ferencváros C-középnek nevezett csoport látogatja a Fradi-meccseket, nem bojkottál, de nem azért, mert elégedett lenne a jelenlegi vezetéssel. Ők azok, akik azt szeretnék, ha a kecske is jóllakna, meg a káposzta is megmaradna, nemrég kérdőívet készítettek, amelynek eredményeit most publikálták.
A kérdőívet 7275-en töltötték ki. Bár a minta nem tekinthető reprezentatívnak (nem volt előzetes információ az alapsokaságról, illetve nem volt biztosított mindenki számára a mintába kerülés egyenlő esélye), a válaszadók magas száma arra feltétlenül alkalmas, hogy a vélemények irányát, a közhangulatot megfelelő mértékben le lehessen mérni.
A válaszadóknak az új stadion meccshangulatáról, a vezérszurkolók által irányított csoportokról (a „táborról”) és annak felelősségéről, a vénaszkenner szükségességéről, a vezetők megfelelő döntéseiről, a politikáról mint a sportban szerepet játszó tényezőről, a faji, vallási, etnikai hovatartozás védelméről, az idegenbeli buszos utaztatásról és a Fradi Security megítéléséről kellett nyilatkozniuk.
A válaszokból pedig az alábbi következtetéseket vonták le:
- Az új stadion meccshangulata elmarad a várttól, a szurkolók egybehangzó véleménye szerint egyrészt a futballmeccs nem lehet színház, másrészt – ebben mutatkozott a legnagyobb egyetértés – hiányzik a tábor a stadionból.
- Az új stadion nem vonzott be több nézőt, a bérletesek átlagosan 3, a nem bérletesek 0,5 meccset láttak az eddigi hazai négyből. (Ez hibádzik, bár nem reprezentatív a felmérés, de az publikus, hogy míg tavaly 3612 bérletet adott el a Ferencváros, az idén 5322-et).
- Azok, akik tavaly gyakran jártak meccsre, átlagosan 1,5 hazai meccsen voltak az eddigi 4-ből, akik pedig ritkán jártak ki, 0,5 mérkőzésen voltak ott átlagban.
- A válaszadók 63%-a azért nem jár meccsre, mert nincs hangulat, nincs ott a B-közép, 20 százaléka a magas jegy- és bérletárakat említette. Vagyis a távolmaradás elsősorban nem anyagi okokkal, hanem élményhiánnyal magyarázható.
- A minta 5%-ának tetszik nagyon az új Groupama Aréna, 51%-nak egyáltalán nem.
- A futballmeccs nem színház felvetéssel a válaszadók 62%-a teljesen egyetértett, 8 egyáltalán nem.
- 78%-nak nagyon hiányzik a tábor, 3%-nak pedig egyáltalán nem.
- A kint maradt szurkolók felelősségének megítélésében jobban megoszlott az átlag,
- 17% szerint nagyon nagy a felelőssége
- 22% szerint egyáltalán nincs.
Jelentős véleménykülönbségek vannak a vénaszkenner megítélését illetően is.
- 56% egyáltalán nem ért egyet vele,
- 13% érzi a szükségességét.
- Minél idősebbek a válaszadók, annál inkább úgy gondolják, hogy jó döntéseket hoznak a vezetők, de az 50 év felettiek is átlagosan 3-as osztályzatot adtak erre, akárcsak a bérletesek, illetve azok, akik szerint az UTE elleni meccs idejére szervezett, sasszobor előtti demonstrációban a tábornak és a vezetőknek is volt felelősségük.
- A szurkolók életkortól, bérletbirtoklástól, illetve a felelősség kérdésének megítélésétől függetlenül döntő mértékben elutasítják azt az új gyakorlatot, hogy az idegenbeli budapesti mérkőzésekre közös buszozással lehet csak eljutni.
- Ami a Fradi Security munkáját illeti, 47% egyáltalán nem elégedett, és csak 5% igen.
A szurkolók a régi hangulatot hiányolják az új stadionban is. Ennek kapcsán kiemelendő, hogy a mostani bérletesek közül 92% járt régebben is intenzíven meccsekre, ergo önmagában az új stadion nem csalogatott be új bérleteseket a mérkőzésekre.