![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7/stparam=xbrthjqpwp/fastid=iqxkuwfcditpsobpxffawmnxommq/nc=0)
A budapesti születésűeket nem engedték be a Videoton–FTC-re
További Futball cikkek
-
Böde volt az újabb rangadót bukó Fradi végzete, már öt pontra az éllovas Felcsút
- Kétmeccsnyi helyzetből egygólos rangadó, már csak 15. a Manchester United
- Pocsék volt a csapat, de Szoboszlai teljesítményét jóra értékeli az angol sajtó
- A Fradi kupaellenfele 2021 óta nem látott bravúrral készül az El-visszavágóra
- Az Újpest a 83. percben még vezetett, mégsem szerzett pontot
A Ferencváros szombati, Videoton elleni meccsére hosszú idő után először jutottak be azok a szurkolók, akik a vénaszkenner bevezetése óta bojkottálták a Fradi meccseit. A bejutás előtt azonban nem mindennapi közjáték zajlott le a beléptetésnél.
Az FTC és a Videoton szurkolói csoportjai a hétvégi meccs előtt megegyeztek, hogy egymás mellett drukkolják végig a rangadót, így a ferencvárosiak olyan szektorokba vehettek jegyet a segítségükkel, ahol a hazai szurkolók foglaltak helyet. Ennek előzménye, hogy az idén a Videoton már nem követeli meg a jegyvásárláshoz a szurkolói kártyát, a ferencvárosiaknak még mindig kötelező, de ezt csak a Groupama Stadionban tudják előírni, míg Székesfehérváron jegyvásárláshoz elegendő egy személyi igazolvány.
- A Ferencváros döntésének hátteréről itt olvashat bővebben.
A két klub vezetése igyekezett megakadályozni ezt, mondván, biztonsági kockázatot jelent, ha a két rivális tábor egymás mellett foglal helyet, így a biztonsági szolgálat úgy próbálta kiszűrni a fradistákat, hogy a jeggyel rendelkező, de budapesti születésűeket egész egyszerűen nem engedte be.
Mivel a sporttörvény értelmében csak névre szóló jegyeket lehetett váltani, akadt olyan Videoton-drukker is, aki éppen a pesti lakcíme miatt nem jutott be a stadionba.
Egy, a helyszínen tartózkodó, Ferencváros-drukker olvasónk is így próbált bejutni. Elsőre neki sem sikerült bejutnia, ugyanakkor szerinte akadtak olyanok is, akik budapestiként is elsőre túljutottak a kapun.
Aztán a biztonsági szolgálat vezetője szerinte kaphatott egy olyan értesítést, hogy a kialakult káoszt és az esetleges nagyobb botrányt elkerülendő, mindenkit engedjen be. Szemtanúnk szerint ekkor már a jegyeket sem vizsgálták át, sőt az addig még klub hovatartozást eltitkoló, fővárosi drukkerek között is egyre többnél kerültek elő a Fradi-mezek, vagy sálak.
A végén 5000 néző jött össze a lelátón, a hangulat a beszámolók szerint egy futballmeccsre emlékeztetett, és semmiféle atrocitás nem történt a két tábor között, a korábbi megegyezésük alapján, hol a Videoton, hol pedig a Fradi-tábort lehetett hallani.
Ennek ellenére negatív nézőcsúcs született a fordulóban, csak 16766-an mentek meccsre, az MTK–DVTK-ra pedig csupán 831-en.
A meccset egyébként a Ferencváros 3-1-re nyerte meg, egyedüli százszázalékosként vezeti a bajnokságot.
![](https://indexadhu.hit.gemius.pl/redot.gif?id=nSCbubuYpDWJZLZs0TssLrbt33Lk5kbipuiZrkg89G3.g7/stparam=xbrthjqpwp/fastid=iqxkuwfcditpsobpxffawmnxommq/nc=0)