Székely Márton
2022.11.22. 22:06
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Vége

Ez volt mára a Franciaország–Ausztrália mérkőzés percről percre közvetítése, köszönjük a figyelmüket. A mérkőzés összefoglalóját ide kattintva olvashatja!

• Vége

Az első kör után a franciák magabiztosan álltak a csoport élére.

• 97’

Ausztrál támadással ért véget a játék, kétség nem fér hozzá, hogy a francia válogatottban óriási a győzni akarás.

• 95’
    sárga lap | Ausztrália | második félidő
    Aaron Mooy (13) Ausztrália
    95’

Aaron Mooy kissé meglepődött azon, hogy Théo Hernández a ráadásban ekkorát sprintel a labdáért. Nem igazán állt szándékában megrúgni a francia játékos bokáját, egyszerűen nem számított a franciára. A mutatványért sárga lap volt a jutalma.

• 90’

Nem volt fukar a ráadás kérdésében a dél-afrikai játékvezető, hét perc hosszabbítást ítélt.

• 90’

A cseréket követően a 90. percben a beívelt szögletet Ibrahima Konaté fejelte kapura, Mathew Ryan bravúrosan hárította a kísérletet, ez volt az ausztrál kapus legerősebb pillanata meccsen. Nem telt bele egy perc, Théo Hernández iramodott meg középen, és a bal szélről érkező beadást Ryan kezei közé fejelte.

• 89’
    csere | Franciaország | második félidő
    Olivier Giroud (9) Franciaország
    Marcus Thuram (26) Franciaország
    89’

Szükség van az erejére később is, nem ezen a meccsen szerez mesterhármast. A helyére Marcus Thuram érkezett.

• 89’
    Benjamin Pavard (2) Franciaország
    Jules Koundé (5) Franciaország
    89’

Koundé váltja Benjamin Pavardot.

• 85’
    csere | Ausztrália | második félidő
    Nathaniel Atkinson (3) Ausztrália
    Milos Degenek (2) Ausztrália
    85’

A másik páros Atkinson és Milos Degenek.

• 85’
    Jackson Irvine (22) Ausztrália
    Keanu Baccus (26) Ausztrália
    85’

Nem sokkal a sárga lapja után Irvine le is megy a pályáról, helyét Keanu Baccus veszi át.

• 84’

Bár a tévéből is feltűnhet, de helyszíni tudósítónk, Borbély László szerint egyenesen sugárzik a motiváció a francia válogatottból:

„A torna előtt sokan megkérdőjelezték, hogy mennyire lesznek sikerre éhesek a franciák. Nos, a mai meccs alapján az oroszországi világbajnoki cím sem csillapította a vágyat, ilyen tempóval bárkit szétfutnak Mbappéék” – taglalja észrevételeit az Index helyszíni tudósítója.

• 80’
    80’

Ez is Ausztráliához kerül, ezúttal Jackson Irvine húzta ki a gyufát a dél-afrikai játékvezetőnél. Nem volt óriási szabálytalanság, de már a sokadik faultot csinálta meg az ausztrál.

• 77’
    Ousmane Dembélé (11) Franciaország
    Kingsley Coman (20) Franciaország
    77’

Dembélé is nagyot ment a mai mérkőzésen, neki is jár a pihenő. Kingsley Coman érkezik a helyére.

• 77’
    Aurélien Tchouaméni (8) Franciaország
    Youssouf Fofana (13) Franciaország
    77’

Tchuaméni sokat kapott a pályán, egy kontakt után félő volt, hogy megsérült. Deschamps inkább pihetneti, szükség van még rá a későbbiekben is, pláne ha ilyen formában játszanak a franciák.

• 73’
    Craig Goodwin (23) Ausztrália
    Garang Kuol (21) Ausztrália
    73’

Kettős cseréről beszélünk, a frissebb emberek lehetnek az ausztrál csapat reménységei.

• 73’
    Riley McGree (14) Ausztrália
    Awer Mabil (11) Ausztrália
    73’

Cserével próbálnak visszatérni a mérkőzésbe az ausztrálok.

• 72’
    gól | Franciaország | második félidő
    Franciaország Olivier Giroud (9) Kylian Mbappé (10)
    4
    1 Ausztrália
    72’

Nem telt bele öt perc, a francia válogatott ismét betalált. Pontosabban Olivier Giroud, aki ezzel a góljával kiegyenlítette Thierry Henry rekordját a nemzeti tizenegyben. Mbappé robbant a bal szélen, aztán a partvonal közeléből középre ívelt, Giroud pedig két védő között fejelt a kapuba, Mathew Ryannek esélye sem volt védeni.

• 68’
    Franciaország Ousmane Dembélé (11) Kylian Mbappé (10)
    3
    68’

Kylian Mbappé vette be az ausztrál kaput. Dembélé csípett el egy rossz beadást a jobb szélen, aztán ívelte vissza középre. Mbappé a kaputól csupán néhány méterre várta a labdát, és fejelte tankönyvbe illő módon a bal alsó sarokba.

• 64’

Egy ausztrál szabálytalanság után saját térfélről ívelték fel a védők a labdát Mbappénak, aki hatalmas sebességgel száguldott a tizenhatos bal széle felé. Nagyjából 17 méterről vállalkozott lövésre, ez azonban elakadt a blokkban, de a gól ebben a helyzetben is benne volt.

• 61’

Mbappé annak ellenére végzett el egy szögletet, hogy a játékvezető jelezte volna, hogy mehet. Középen Griezmann és Irvine akaszkodott össze. Az újra elvégzett pontrúgás nem volt teljesen veszélytelen, de a védők tisztáztak.

• 58’

A második játékrészt elejéhez képest kicsit higgadtabb focit játszik a francia válogatott. A védők hátul passzolgatnak, és keresik a lehetőséget a kiugratásra. Ha eljutnak az ausztrál kapuig, nem restek pazar sarkazásokkal, vagy gyönyörű cselekkel színezni a játékot.

• 56’
    Jason Cummings (25) Ausztrália
    Mitchell Duke (15) Ausztrália
    56’

Amint megkapta a sárga lapot Duke, le is hozták a pályáról. A helyére a Nottingham Forest korábbi játékosa, a 27 éves Jason Cummings érkezett.

• 55’
    55’

Mitchell Duke a francia térfélen csúszott oda keményen Dembélének, aki nagyot is esett az akció után. A játékvezető sárga lappal díjazta az ausztrál mutatványát.

• 52’

Ugyan orvosi diagnózis még nincs, az első francia sajtóhírek szerint elülső keresztszalag-szakadást szenvedhetett Lucas Hernández. A meccs elején, az ausztrál vezetőgól előtt menteni igyekvő és peches mozdulatba belesérült Bayern-védő a jobb térdét szorongatva, könnyek között feküdt a fűben, mire az orvosi stáb megérkezett mellé, s pillanatok alatt egyértelművé vált, hogy nincs számára folytatás. Ha igaznak bizonyul a franciák prognózisa, úgy hat-kilenc hónapra is harcképtelenné válhatott. A 26 éves bekk a vb-t megelőző hetekben nyerte csak vissza a formáját, szeptember-októberben combizom-szakadással bajlódott Münchenben.

• 50’

Théo Hernández a bal szélen vezette a labdát, majd a partvonal mellől ívelt középre. Ott Giroud várta a játékszert, és ollózva szerette volna megszerezni 51. gólját a francia válogatottban. Sajnálatára a kísérlet nem volt tökéletes, a labda a kapu bal széle felé pattant. A közönség viszont díjazta a mozdulatsort, valóban látványos pillanatok voltak.

• 48’

A második félidőben végezhette el első szögletét az ausztrál válogatott. Egészen pontosan Craig Goodwin állt a szögletzászlóhoz, beívelését simán kifejelte a francia védelem.

• 46’

A sárga mezes ausztrál csapat indítja útjára a labdát, egyből egy nagy felíveléssel próbálkozott, de túl hosszú lett a labda, Lloris végezhetett el egy kirúgást.

• 45’

Borbély László kollégánk a stadionban nézi a mérkőzést.

„Mbappé sebessége tévén keresztül is kimagaslik, de élőben még lenyűgözőbb az a robbanékonyság, amivel megindul a védők ellen. Emellett renttentően élvezi is a játékot, mintha szóltak volna neki, hogy minden második mozdulata sarokkal legyen”  – írja az Index munkatársa a lelkes beszámolójában. Parádés a mérkőzés, az biztos.

• 45’

Meglepetésre az első tíz perc végén megszerezték a vezetést az igencsak jól kezdő ausztrálok, utána viszont jött egy pontrúgás, majd egy védelmi hiba, így pedig a félidő derekán, a játék képe alapján teljesen megérdemelten, fordítani tudtak a franciák. Innen jön hamarosan a folytatás!

• 45’

Hat perc hosszabbítást ítélt a játékvezető, mondjuk ebből már négy letelt. Pusztán a jegyzőkönyv miatt vezetem fel, hiszen ezen a vb-n hozzá kell szoknunk a hosszú ráadásokhoz.