Andrej Arsavin bajba keverte magát
További Átigazolások cikkek
Ha komoly horderejű megvalósult átigazolásokról nem is tudunk ma beszámolni, a piac bizonyos eseményei mellett nem megyünk el szó nélkül. Itt van mindjárt Freddi Ljungberg, aki szerződést bontott a West Ham Uniteddel, miután sérülések miatt tavaly csak 22 mérkőzést tudott teljesíteni. A svéd szélső ázsiai és amerikai ajánlatokat mérlegel, még csak 31 éves, és nem szeretné abbahagyni a játékot.
Arsavin addig-addig ugrándozott, amíg a Zenit vezetői rá nem tapostak a tyúkszemére. A játékos azt a butaságot vette a fejébe, hogy sztrájkba lép, és nem hajlandó pályára lépni az UEFA-kupa címvédőjében (szerdán nélküle estek ki az orosz kupából), de ezzel csak azt érte el, hogy a csapat vezetői még makacsabbul jelentették ki: nem hajlandóak csökkenteni a játékos 27 millió fontos árát, sem a Barcelona, sem a Tottenham kedvéért.
A PSV fiatal irányítója, Afellay több olasz csapat célpontja is, a legkitartóbban a Roma és a Juventus érdeklődik a holland válogatottban is számításba vett játékos iránt. Tegnap kiderült, mélyen a zsebébe kell nyúlnia a vevőnek, az eindhoveniek ugyanis nem kevesebb, mint 15 millió euróra tartják a 22 éves játékost. A PSV a nyáron már elveszítette Gomest (Tottenham) és Farfánt (Schalke 04), így nem csoda, hogy ha már kifosztják őket, legalább anyagi hasznot szeretnének a dologból.
A Valencia eltökélt két sztárjának, David Villának és Silvának a megtartásában, ám azt már bevallották, hogy a két játékos szerződésének megújítása nem megy olyan könnyen, mint remélték. Az ügynökök egymásnak adják a Mestalla kilincsét, a szélső és a csatár szinte válogathat a részegítő ajánlatok között, ami egyáltalán nem jó hír a gazdaságilag instabil (tavaly a csalódást keltő tízedik helyen végzett) Valencia számára.
Mivel a Roma és Julio Baptista között nem közeledtek az álláspontok, Spalletti edző most egy másik, bal oldalon bevethető játékost kezdett támadni: az Internek eladott Mancini helyettesítésére a francia válogatott Maloudát szemelte ki, aki csalódást keltő szezont produkált a Chelsea-ben (noha tavaly nyáron példa nélküli hisztit vezetett elő a Lyonnál, hogy engedjék el). A játékos árát 15 millió euróra becsülik a szakértők, ami két és féllel kevesebb, mint amennyiért Mancini távozott.
Kiderült, hogy Ronaldo marad Manchesterben, és amikor Ferguson edző ezt bejelentette, egy levegővel a szurkolók felé fordult, és kérte őket, ne legyenek nagyon kemények a portugállal. „Kérem a szurkolóinkat, próbálják megérteni a játékost is. Rengeteg pénzt ajánlottak neki, és egyébként is nagyon nehéz időszakon ment keresztül. Értsék meg, neki sem volt könnyű a korábbi a helyzet.”
Közben a Milan orvosai a legjobb úton haladnak afelé, hogy minden idők legrosszabb stábjává válassza őket az olasz közvélemény. Ronaldo félrekezelése után most csapott le az újabb ménkű, miszerint Kaká operációja nemcsak sikertelen, de felesleges is volt. A brazil irányító az első néhány fordulót biztosan kénytelen kihagyni, ami a létező legrosszabb hír Carlo Ancelotti csapata számára.
Mivel erősen közelednek a bajnoki rajtok, két érdekes sorrendet ajánlanánk olvasóink figyelmébe. Az egyik a legtöbbet költő csapatoké, amelyen a Barcelona vezet (90,5 millió) a Liverpool (62) és az őt szorosan követő Tottenham (61) előtt, őket a Lyon (58,1) és a Fiorentina (50) üldözi.
A második listán az átigazolási szezon során legtöbbet kaszáló (ugyanakkor a legtöbb, illetve legértékesebb játékosokat elvesztő) csapatok állnak – érdekes módon itt is előkelő barcelonai részvétellel. Az élen a Sevilla (57 millió), szorosan követi a Palermo (56), harmadik a katalán kirakatcsapat (49,4). Érdekes lehet még, hogy a szezon eddigi messze legdrágább játékosa a Sevillából Barcelonába költözött Dani Alves (32 millió).