A Pittsburgh és a St. Louis is egy lépésre a söpréstől

2017.04.17. 08:35

Már a 11. másodpercben vezetett a Columbus, sőt, az első harmad végére 3-1 volt a javára, mégis a Pittsburgh húzta be a meccset, ezzel már 3-0-ra vezet és egyetlen győzelemre van a továbbjutástól. A 22 éves újonc, Jake Guentzel nagy napja volt ez, hiszen háromszor is betalált a Blue Jackets kapujába. Guentzel első NHL-s idényében 40 alapszakasz meccsen 16+17-es eredménnyel zárt. Eléh régen fordult elő a bajnokságban, hogy a rájátszásban egy újonc mesterhármast vág, ráadásul hosszabbításos góllal. Összesen ez volt a második ilyen 1949 óta, amikor Gerry Plamondon ért el hasonlót.

A Pittsburgh mellett a St. Louis is egyetlen sikerre van a továbbjutástól, a harmadik meccsen is legyőzte a Minnesotát. Jake Allen 40-szer védett jól a kapuban a párharc 117 lövéséből 114-et állított meg, 0,947-es a védéshatékonysága és 0,91-es a kapott gól/meccs mutatója. Elévülhetetlen érdemeket szerzett, hogy a Blues így álljon.

0-1 után már mindkét kanadai csapat, a Montreal is az Edmonton is vezet, mindkét csapat idegenben jutott előnyhöz. Alekszander Radulov már a második gólját ütötte a sorozatban, a Rangers-kapus, Henrik Lundqvist a 119. playoff meccsén védett, ezzel beérte az örökrangsor 10. helyén álló Dominik Haseket és Tom Barrassót.

Az Edmontonban Zack Kassian a nyerőember. A 26 éves csatár az előző meccsen ütötte élete első gplayoff-gólját, most pedig a másodikat. A különleges az, hogy mind a kettő győzelmet ért, Fernando Pisani volt az, aki legutóbb hasonlóra volt képes az Edmontonban. Cam Talbot 23 védéssel hozta a shutoutot, egymás után kétszer nem kapott gólt, az Oilersnek két ilyen meccse 1998 óta nem volt.

New York Rangers–Montreal Canadiens 1–3 (0-0, 0-1, 1-2)

Gól: Brady Skjei (1) – Artturi Lehkonen (1), Shea Weber (1), Alekszander Radulov (2)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Montreal javára

Columbus Blue Jackets–Pittsburgh Penguins 4–5 (3-1, 0-2, 1-1, 0-1)

Gól: Cam Atkinson (1), Cam Atkinson (2), Zach Werenski (1), Brandon Dubinsky (1) – Jake Guentzel (2), Bryan Rust (2) Jevgenyij Malkin (2), Jake Guentzel (3), Jake Guentzel (4).

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a Pittsburgh javára

St. Louis Blues–Minnesota Wild 3–1 (1-0, 1-1, 1-0)

Gól: Colton Parayko (1), Jaden Schwartz (2), Alexander Steen (1) – Charlie Coyle (1)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3–0 a St. Louis javára

San Jose Sharks–Edmonton Oilers 0–1 (0-0, 0-0, 0-1)

Gól: Zack Kassian (2)

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 az Edmonton javára