Két ezüst, egy bronz a junior úszó-vb-n

2017.08.25. 02:18

A magyar úszósport első junior világbajnoki aranyával indult az indianapolisi korosztályos világbajnokság, a férfi 4x100-as gyorsváltó nyerte, ráadásul mellettük Holló Balázs is érmet nyert, 400 gyorson lett második.

A vb második napja is jól alakult, rögtön a harmadik döntőben meglett az első érem, Németh Nándor lett ezüstérmes 200 gyorson, egyedül a junior világcsúcsot úszó orosz Ivan Girev előzte meg 1:46.40-es idejével. Németh egyéni csúcsot, 1:46.79-et úszott, Márton Richárd hatodik lett ugyanebben a döntőben, ő szintén egyéni csúcsot úszott 1:48.77-tel.

200 vegyesen Barta Márton okozott meglepetést a kettes pályáról, hiszen bronzérmet nyert, végig jól tapadt a belső pályákra, és hatalmasat, majdnem egy másodpercet javított eddigi 2:01.13-as egyéni csúcsán a 2:00.14-es idővel, ami új korosztályos országos csúcs is.

A napot Késely Ajna és a 800 gyorson megszerzett ezüstérem foglalta keretbe: a 16 éves úszó féltávig harmadik helyen haladt, ott előzött, majd a végére hatalmas versenybe került egy spanyollal, de végül nem hagyta megelőzni magát. Az élen az argentin Delfina Pignatiello befoghatatlan volt, több mint 5 másodperccel verte Késelyt, aki 8:30.62-vel egyéni csúcsot ért el.

Az érmesek mellett még egy döntőben és egy elődöntőben volt magyar érdekelt, ők így zártak:

• 200 pillangón Bonecz Boglárka a hatodik idővel jutott a döntőbe, ott viszont csak nyolcadik lett 2:12.50-es idővel.
  • Milák Kristóf a 100 pillangó elődöntőjében – abban a számban, amiben a budapesti felnőtt vb-n ezüstérmes lett – a második legjobb idővel jutott a pénteki (magyar idő szerint már szombat hajnali) döntőbe, de még így is rengeteg maradt benne, 52.61-et úszott, ez majdnem századmásodpercre két másodperccel marad el a július 29-én Budapesten úszott 50.62-es junior világcsúcsától. A legjobb időt az Andrej Minakov úszta, 38 századdal volt jobb a másik előfutamban Miláknál.