Négyszáz Spar, Kaiser's és InterSpar üzlettel bővült a MobilFizetés nevű szolgáltatás elfogadóhelyeinek száma, vagyis most már káposztát, kenyeret és konyakot is lehet venni a mobil segítségével.
A mobilos vásárlás nem bonyolult, a vevő bemondja az azonosítóját (de használhat helyette vonalkódot is, amit a pénztáros egy mozdulattal beolvas), erre ráterhelik az összeget, majd a PIN-kód megadása és a fizetés elfogadása után már húzhat is haza káposztalevest főzni.
A szolgáltatás igénybevételéhez persze nem elég a Sparba járni, számlát kell nyitni az FHB banknál. Csak ez a bank volt vevő a T-Mobile és a Telenor ötletére. A Vodafone ebből kimaradt.
Miért jó a mobilos vásárlás? A vevőnek azért, mert így még többet nyomkodhatja a mobilját, a kereskedőnek pedig azért, mert olcsóbb a bankkártyás fizetésnél. Persze a vevőnek egy sms árát ki kell fizetnie, de nem attól a 20 forinttól lesz drága a vacsora. Egyébként a MobilFizetés rendszerén utalni is lehet, meg sárga csekkeket befizetni, és nem kell hozzá okostelefon.
Helyfüggő rendszer
A szolgálatás hungarikum abban az értelemben, hogy valószínűleg soha nem lépi át az ország határait. Az NFC csipre épülő fizetési szabványos rendszerek lesznek a mai bankkártyák teljes értékű mobilos utódai. Ilyen technológiát használ például az OTP által bevezetett PayPass, amely drótnélküli kapcsolaton olvassa be az adatokat - jelenleg egy kártyáról, de a rádiós csip a mobilokba is simán beültethető a későbbiekben.
Amíg nincs globális NFC-szabvány, és nem terjednek el ezek az eszközök (ami csak hosszú évek múlva várható), addig nagyon jól terjeszkedhet a MobilFizetés. Bőven vannak kiaknázatlan lehetőségek, a kólagéptől az éttermeken át a taxitársaságokig. A mobilcégek keresik is a partnereket, mert ők csak akkor lesznek gazdagabbak, ha sokan náluk hagynak 20-20 forintot vásárlásonként.
Rovataink a Facebookon