További Hardver cikkek
Pucér és kövér
A hivatal azon dolgozik, hogy elektronikus "fügefalevelet" illesszenek a vizsgált személy érzékeny testtájaira, és kicsit torzítsanak a képen, hogy ne jelenjen meg annyira plasztikusan.
A szemérmes torzításon kívül még az is elképzelhető, hogy a berendezés kezelőjét zárt szobába ültetik, és így nem bóklásznak a közelében potenciális leskelődők, fejtegette Randal Null, a hivatal műszaki vezetője.
Kicsit bezizeg
Véleménye szerint még az idén több gépet helyezhetnek el az USA kiválasztott repülőterein, és a gyakorlatban bizonyíthat az eljárás. A floridai Orlando nemzetközi repülőtéren önkéntesek bevonásával folyt tesztek azonban vegyes eredménnyel zárultak, mondta Null.
Néhányan a vizsgálat alatt kellemetlen érzésről számoltak be, ahogy a röntgensugarak többszörösen visszaverődtek róluk. Mások szerint viszont ez a megoldás sokkal jobb, mintha valaki "végigtaperolná" őket.
Ez már túlzás
Az EPIC polgárjogi szervezet vezető tanácsadója, David Sobel szerint a legtöbb ember el fogja utasítani a bőrig hatoló vizsgálatot. Véleménye szerint nehezen érthető, miért van szükség ilyen invazív vizsgálatra.
"A közvélemény elfogadja, hogy a repülőtereken alapos vizsgálat folyik, de világos határai vannak annak, hogy mi számít már egyértelműen tolakodónak" - jelentette ki Sobel.
A repülőtereken most használatos mágneses érzékelők azonban nem képesek jelezni a műanyag fegyvereket és a robbanóanyagokban használt anyagokat.
A letapogatásos módszerrel a szilárd tárgyakról, például a fémekről és a műanyagokról visszaverődő sugarak sötétebb képet adnak, mint a bőrről visszaverődő sugarak. A besugárzás dózisa nagyjából annyi, mint amennyi a közvetlen napfényre kiállva éri az embert, jelentette ki Susan Hallowell.
A cipőbombás eset
A teljes testet letapogató berendezések különben már évek óta kaphatók, árul 100-200 ezer dollár között mozog. Eddigi alkalmazási területük a börtönökbe beszélőre érkező családtagok és a műszak után hazainduló dél-afrikai gyémántbányászok vizsgálata volt.
John Mica, az amerikai képviselőház repülési albizottságának elnöke meg kívánja győzni kollégáit, hogy a testfelszínen elrejtett tárgyak felderítését célzó eljárásokra koncentrálják a kutatásokat.
"Valós annak a veszélye, hogy valaki a kézipoggyászában robbanóanyaggal átsétál a fémdetektoron és beszáll egy repülőgépbe", jelentette ki a republikánus John Mica.
A képviselő szerint a cipőbombát viselő Richard Reid, aki egy USA-ba tartó gépen próbált meg robbantani, a párizsi Orly repülőtéren több alkalommal átment fémkereső kapun, mielőtt a gépre szállt.