További Jog cikkek
A lovagok
Meghúzták magukat |
Az FBI megfigyelőrendszerének általános fedőneve Cyber Knight, vagyis Cyberlovag. A programon belül ugyancsak Cyber Knight néven működik az a gigantikus adatbázis, amely a kifogott e-maileket, a megfigyelt csevegőszobák logjait, és az üzengetőprogramokban rögzített szóváltások anyagait tartalmazza. Az e-mailek begyűjtéséért a már említett Carnivore felel, a többi komponensen ismeretlen nevű alkalmazások dolgoznak.
Viharlámpa
A rendszernek ugyancsak része a titkosítást megkerülő Magic Lantern, vagyis a Csodalámpás. A Magic Lantern egy keylogger és egy trójai vírus kombinációja.
Csodalámpa Megvagy Hadnagy |
A Magic Lantern az FBI egyik legégetőbb problémájára, a titkosítás (gyakorlati) törhetetlenségére nyújt megoldást. A megszerzett jelszóval a titkosítókulcs egyhamar feltörhetővé, a dokument dekódolhatóvá válik. Az alternatív eljárás ha nem is éppen megnyugtató, de ésszerűbb válasz agyhalott szenátorok korábbi felvetéseire, amely szerint a civil titkosításban rejlő, bűnüldözési szempontból nemkívánatos hatásokat egy általános és mindent kódolást nyitó FBI-kulccsal lehetne kiküszöbölni. A csodalámpás segítségével most mindenki minden adata helyett csak azokat a dokumentumokat szerzik meg, amelyeket akarnak.
Fényt kap mindenki
A Magic Lantern drótozást nem kíván, mivel szoftverként jegyzeteli a gépelést. A célponthoz trójai vírus formájában jut el e-mailben vagy egyéb módon. A loggolást a titkosítóprogramok elindítása aktiválja. A trójai működése közelebbről nem ismert: elképzelhető, hogy az interneten keresztül azonnal továbbítja a gépelést az FBI-nak, vagy csak megkereséskor küldi az információt, esetleg mindkettő.
A jövőben tehát a következőkre számíthatunk:
- John Travolta egy hackeres filmben a következőket mondja: Carnivore 2.0, Cyber Knight, Magic Lantern (csupa angol szó)
- Tréfás ismerősünk FBI-os keyloggert küld nekünk.
- Meg kell tanulnunk egérrel képernyőn gépelni (a súgó segít).