Ez a rendőrséget láthatólag nem hatotta meg: egy feljelentés nyomán házkutatási paranccsal jelentkeztek a férfi váci lakásán, és a webszolgáltatójánál is átvizsgálták a számítógépeket, Pintér szerint minden eredmény nélkül. Az oldal ennek ellenére már nem üzemel. Az Mp3Portált havonta 250,000 felhasználó látogatta meg, 3 millió oldalletöltést produkálva.
Szemfüles popsztárok
A weblapra a két népszerű magyar lemezlovas, Náksi Attila és Brunner Zsolt lelt rá a világháló böngészése közben. Mivel a linkek sorában az ő felvételeikre is mutatott pár, és számos más, szintén a Record Express által forgalmazott kiadvány is letölthető volt a lapon keresztül, értesítették a kiadó jogi képviselőjét, a Németh és Herrmann ügyvédi irodát. akik kapcsolatba léptek az érintett lemezkiadókkal, a Magyar Hanglemezkiadók Szövetségével és az ARTISJUS Szerzői Jogvédő Iroda Egyesülettel. A rendőrség végül a MAHASZ feljelentése nyomán intézkedett.
A linkelő is felelős
Az internetes letöltések veszélyéről szólva Herrmann Géza lapunknak példaként elmondta, hogy a Fresh új albumát mintegy 7 ezren töltötték le az Mp3Portal-ról. Hozzátette, hogy ez már csak azért is érzékenyen érintheti a kiadót, mert a lánycsapat lemezének várható eladása emiatt jelentősen csökkenhet.
Herrmann szerint egyébként voltak zenei fájlok is az oldalon, azaz nem igaz, hogy az csupán linkeket tartalmazott. Hozzátette, hogy a link, azaz a hozzáférési mód közlése a hatályos joggyakorlat szerint egyébként is éppúgy megalapozza az elkövető felelősségét. Herrmann közölte, hogy a többi MP3-as oldal is hasonló bánásmódra számíthat, előbb-utóbb mindenki sorra kerül.
A rendőrség illetékesei egyelőre nem nyilatkoztak az esettel kapcsolatban.