Bizonyos idő elteltével a kölcsönzött könyv lezárja magát, ezután újabb olvasók is hozzáférhetnek. Körülbelül ezer könyv közül lehet majd válogatni, ezek között szerepelnek például Michael Crichton, Clive Barker és Joyce Carol Oates legújabb munkái is.
Népszerűség
Az e-bookok piacának fellendülése eddig még váratott magára, főleg a kevéssé használható olvasóeszközök és a kiadók másolástól való félelemei következtében. Az technológiát sokan támadták a nem megfelelő másolásvédelmi eljárásai miatt is. Steve Potash, a clevelandi könyvtár rendszerét kialakító Overdrive cég vezetője azonban hangsúlyozta, hogy továbbfejlesztett szoftveres védelmet alkalmaznak, és a tábla-PC-k elterjedésével az e-bookok népszerűsége is növekedni fog.
A clevelandi rendszer engedélyezi a könyvek letöltését személyi számítógépre vagy PDA-ra, így az olvasók akkor is hozzáférhetnek a szöveghez, ha éppen nem tartózkodnak hálózat közelében.
Ingyen e-tankönyv
Újabban Bruce Perens, a nyílt forráskód atyja sem csak a Linux környékén tevékenykedik: a programozó-kultúrhős meggyőzte a Prentice Hall-t, Amerika legnagyobb szakkönyv- és tankönyvkiadóját, hogy jelentessen meg egy könyvsorozatot az interneten is, szabadon másolható, módosítható és terjeszthető formában, olvasható Perens saját weblapján.
Az elektronikus szakkönyvek pár hónappal a bolti megjelenést követően kerülnek a netre (így a kiadó némi bevételre is szert tehet a nyomtatott változatok eladásából), kettő már most is elérhető, a harmadikra márciusig várni kell. Perensék úgy tervezik, hogy ebben az évben 7-9 könyvet adnak ki ilyen módon.
Perens szerint ezeknek a könyveknek nagy előnye, hogy soha nem fogynak el, könnyen naprakészen tarthatók, emellett bármikor kinyomtathatók és árusíthatók is. Ha szükséges, az ezekből oktató tanárok úgy szerkeszthetik és módosíthatják a szöveget, ahogy a tanmenet megkívánja. A könyvek egyébként a Linuxszal és más nyílt forráskódú szoftverekkel foglalkoznak.