Pokorni mészárlásról beszél
További Belföld cikkek
-
Magyar Péter bement az ATV-be és elmondta, mivel kéne foglalkoznia a magyar sajtónak
- Több kilométeres torlódás alakult ki az M0-s autóúton egy baleset miatt
- Orbán Viktor Budapesten fogadja a szerb elnököt
- Kemény fagyokkal indul a hét, de így is megjelenik a napsütés
- Reagáltak az érdekképviseletek Magyar Péter ígéreteire, van még mit csiszolni a terveken
Éjszaka
A politikus szerint az új kormány első napja a "magyar közigazgatás Szent Bertalan-éjszakája" volt. Pokorni véleménye szerint Medgyessy Péter az ígéretekkel és a fogadkozásokkal ellentétben, példátlan elbocsátásokba kezdett. Szerinte a "tisztogatásoknak" még nincsen vége. A sajtótájékoztatón részt vett Varga Mihály korábbi pénzügyminiszter szerint a kormány az ÁPV Rt. vezetésének mai leváltásával és az új vezetői kar kinevezésével több törvényi előírást is megsértett.
Utalt arra, hogy a kinevezés előtt az illetékes parlamenti bizottságának meg kell hallgatnia a jelöltet, ez azonban nem történt meg. Az igazgatóság részéről sem született elfogadó nyilatkozat, és elmaradt az összeférhetetlenségről szóló dokumentum elkészítése, valamint a "c" típúsú nemzetbiztonsági átvilágítás is. Varga szerint mindez az - előző kormány politikájával szemben - tömeges privatizációs szándékról árulkodik, amelynek része lehet a Richter, a MOL, a Magyar Posta, az Antenna Hungária és a tömegközlekedés néhány vállalata. Az Index azon felvetésére, hogy például Faragó Csaba, az ÁPV Rt. Orbán-kormány által kinevezett volt vezetője kinevezésekor még szakmai önéletrajzot sem adott az illetékes bizottságoknak, Pokorni úgy reagált: a törvénysertés, az törvénysértés.
|
![](/img/spacer.gif)
Hamisított aláírások?
Pokorni valószínűsítette, hogy a felmentésekről szóló rendelet alá Medgyessy Péter kézjegyét odahamisították, mert - mint mondta - nem feltételezi, hogy az egyébként külföldön tartózkodó kormányfő tudatosan sértette volna meg a törvényeket. - Ha mégis, akkor ez annál szomorúbb. Bejelentette, hogy a Fidesz az MDF-fel történt konzultáció után kezdeményezi egy munkacsoport megalakítását. Ennek a testületnek az lesz a feladata, hogy segítséget nyújtson a "törvénytelenül" elbocsátottaknak. Újságírói kérdésre Pokorni elmondta: nem rendelkezik összesített adatokkal arról, hogy az Orbán-kormány hivatalba lépésekor hány államitikárt és helyettes államtitkárt bocsátottak el. Úgy emlékezett azonban, hogy az oktatási tárcánál jelentős végkielégítéssel távozhatott az, akinek felmondtak.