Folytatódik a nyomozás érettségiügyben
További Belföld cikkek
- Robbanás történt Ráckevén, halálos áldozata van a detonációnak
- Orbán Viktor válaszolt Zelenszkijnek: Ez innentől az ön felelőssége
- Rendkívüli interjút ad Orbán Viktor a Patriótának az uniós csúcs előtt
- Gyermekvédelmi akciót hajtott végre a rendőrség, 72 elkövetőt fogtak el
- Razziát tartott a rendőrség a III. kerületi Ezüsthegyen
Az érettségi tételek idő előtti kiszivárogtatása ügyében a vizsgálat tovább folytatódik vesztegetés gyanúja miatt, ismeretlen tettes ellen, közölte a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI).
"Összesen 315 ezer 991 tételsort kellett előállítani és kiszállítani az iskolákba. A tételek 9 millió 289 ezer oldalt tettek ki" - közölte Batiz András.
A május 9-ével kezdődő héten 116 ezer érettségiző helyzete vált válságossá, amikor kiderült, hogy vagy valakik több érettségi tételt elloptak, és a nyilvánosság elé tártak. A mintegy 250 millió forintos kormányzati pluszköltségből 124,2 millió érintette a belügyi tárcát, 125,3 millió pedig az Oktatási Minisztériumot. (MTI)
Horváczy Emese szóvivő elmondása szerint lényegében csak a minősítés változott, az iroda továbbra is arra kiváncsi, honnan és kinek a segítségével kerültek nyilvánosságra a tételek.
A LÜ szerdán közölte, nem volt megfelelő az érettségi feladatlapok minősítése, ezért a szervezet utasította a rendőrséget, hogy a szolgálati titoksértés vétsége miatt indított nyomozást bűncselekmény hiányában szüntesse meg.
Nem szigorúan titkosak
Az ügyészségi indoklás szerint a feladatlapok szolgálati titokként való minősítésének törvényi feltételei fennállnak ugyan, de azok, az 1995. évi állam- és szolgálati titokról szóló törvény előírásai alapján nem minősülnek annak, mert akkor, ezt a minősítést nem terjesztették ki az érettségi tételekre.
A LÜ döntésére szerdán este közleményben reagált Magyar Bálint is, aki szerint "a Legfőbb Ügyészség álláspontja abszurd és életszerűtlen", mivel "a borítékok, illetve csomagok maguk kapták meg a minősítést, ami azért is magától értetődik, mert azokat a feladatlapok megtekintéséig egységesen, felbontatlanul kellett kezelni".
Az NNI május 9-én szolgálati titoksértés vétsége miatt nyomozást rendelt el az Oktatási Minisztérium feljelentése nyomán, mert megalapozott gyanú merült fel, hogy a középszintű érettségi feladatsorok idő előtt nyilvánosságra kerültek.