Kulcsár maga jelentkezett a rendőrségnél
További Belföld cikkek
- Meghalt Krupp Béla, a Népszabadság egykori fotósa
- Kizuhant egy gyermek a balatonfüredi kilátóból, mentőhelikopterrel vitték kórházba
- A DK szerint Pintér Sándornak, Rétvári Bencének és Takács Péternek is le kellene mondani a kórházi VIP-szolgáltatásokról
- Dömötör Csaba szerint a Tisza Párt kongresszusát Manfred Weberék finanszírozták
- Lesöpörte az asztalról a NOlimpia 2.0 népszavazás ügyét a Kúria
Nem csalták tőrbe
Kulcsár Attila elfogása után újságíróknak elmondta, hogy nem csalta tőrbe a rendőrség, épp ellenkezőleg, ő kereste fel az ellene folyó nyomozást vezető rendőrtisztet az után, hogy nem jelent meg a gyanúsítotti kihallgatásán.
A Népszabadság úgy tudja, a rendőrséget nem lepte meg, hogy a K&H Equities sikkasztással vádolt brókere nem fog megjelenni a kihallgatáson, ezért amikor Kulcsár megkereste a nyomozót, a tiszt értesítette feletteseit, majd alkudozni próbált Kulcsárra a hazatérésről. A bróker elmondása szerint meglepődött azon, hogy ilyen gyorsan kiadják ellene a nemzetközi elfogató parancsot.
Gyors megoldásba bíztak a rendőrök
A bécsi operánál a magyar nyomozóknak az volt a céljuk, hogy rábírják Kulcsárt, jöjjön haza Magyarországra, így nem kellene kiadatására várni. A nem túl szabályos, de annál gyorsabb megoldást, azonban keresztül húzták az osztrák rendőrség emberei. Az osztrákok, amikor látták, hogy a magyar nyomozók felismerték a rövidnadrágos férfiban Kulcsárt, azonnal lecsaptak rá - írja a lap.
Így is jó
A magyar rendőrségnek "így is jó", írja a Népszabadság. Amíg ugyanis várják a kiadatást, lesz idejük leellenőrizni az ügyfeleket és a lebonyolított tranzakciókat. Amire Kulcsár megérkezik, már csak arról kell faggatni, önállóan cselekedett-e, vagy utasításokat teljesített, valamint, hogy mi áll a tranzakciók hátterében.
Még mindig egy gyanúsított van
Az ORFK ugyanakkor cáfolt azt a csütörtöki Magyar Hírlapban megjelent információt, hogy a 117 kiemelt ügyfél közül többeket tervez a rendőrség gyanúsítottként kihallgatni. A rendőrség továbbra is ahhoz ragaszkodik, hogy az ügynek csak Kulcsár a gyanúsítottja, bár ők is elismerték, hogy egyedül nem lehetett végigvinni a sikkasztást.
Az IEB és a Montrade
Közben a Figyelő csütörtöki számában informátorára támaszkodva arról ír, hogy nevük alapján arab származású személyek vették fel az Inter-Európa Banknál (IEB) a sikkasztott összeget készpénzben, egy év alatt mintegy 4-6 milliárd forintot.
Az IEB-hez a rendőrség is eljutott, és kiderült az is, a pénzeket egy 2000 decemberében megszűnt írországi bejegyzésű off-shore cég, a Montrade hazai kereskedelmi képviselete utalta a PSZÁF Pannonplast-jelentésébe csak "egy másik pénzintézet"-ként megjelent IEB-nek. Az először a Magyar Nemzteben megjelent információkat korábban cáfolta.