Szabadság híd: Két vagy több tiltakozót előállítottak a IX. kerületi rendőrkapitányságon. Egy fiút és egy lányt biztos.
Schmitt Pálnak nem esett jól, hogy míg Szöulban képviselte az országot, meghatározó gazdasági szakemberekkel tárgyat és felszólalt egy nukleáris biztonsági világkonferencián, sőt a dél-korei elnökkel tárgyalt, addig az egyetem szenátusa őt meg sem kérdezve, egy napot sem várva döntött kisdoktori címének megvonásáról, hangzott el a köztársasági elnökkel készült péntek esti MTV-interjúban.
Kiabálják a Várban maradtak az üres Sándor-palotának.
Megérkezett a Sándor-palotához Nagy Navarro Balázs. Azt egyelőre nem sikerült kideríteni, hogy egyenesen a Kunigunda utcából, ahol isten tudja mióta éhségsztrájkolnak Lomniczi Zoltán volt főbíró kiretusálása ellen. Viszont nem egyedül érkezett, a Tiszta Kezek transzparens másik felét egy fiatalember tartja.
Bár tudósítónk jelentése szerint elhalóban van a tiltakozás a Várban, az Egymillióan a Sajtószabadságért fél órával ezelőtt a facebookon mozgósított:
Vár a vár!
Fel Budára, szabadítsuk ki Schmitt Pált saját börtönéből!
a Sándor-palota előtti tiltakozás, de a keménymag még kitart. A keménymag a Szolidaritás kisebb csoportja, Szarvas Koppány Bendegúz és a téren forgató Molnár F. Árpád.
a Sándor-palota előtt, átköltöztek a fűre.
A Sándor-palota előtt az LMP-s Vágó is tartott egy beszédet, amiben azt mondta, hogy Schmitt meggyalázta a köztársaságot, ezt a gyalázatot pedig le kell mosni, de nem úgy, mint 2006-ban, ők nem akarnak erőszakot. Ezután viszont az LMP népszavazási kampányáról kezdett beszélni a száznál kevesebb embernek.
a Spektrumon Az elsüllyeszthetetlen Titanic ment, a Cinemaxon meg a Tolvajok városa. Tűz és víz, fekete és fehér nagy harca az egész mai nap!
a futószalagról. Egy, az alkotókhoz közelálló forrás megmutatta a terveket, meggyőzőek.
Apró öröm a rendszerváltás maradék rajongóinak, hogy a Várban az LMP-sek sátrait rúgdosó bácsi maga Dénes János volt, a bizarr 56-osok csoportjának egyik legmókásabb vezetője.
percrekészen követi az eseményeket, gratulálunk!
Obersovszky Péternek most sikerült. Igazából elismerő vagyok vele, mert az ilyen töménységű szervilizmus már igen szórakoztató. Amikor már arra célozgatott, hogy Schmitt miért nem pereli be a csúnya vádaskodókat, Obersovszky a legnagyobb mulattatók közé emelkedett.
A legnagyobb taps és fütty akkor tört ki, amikor Schmitt a Summa Cum Laude minősítéséről beszélt. A végén sokan fütyülni kezdtek, a legtöbb ember arcáról azt lehetett leolvasni, illetve ki is mondták, hogy ezt nem hiszik el, mármint amit épp most hallottak. A sokkhatás után felszólaló aktivista arról beszélt, hogy ez a sztori már nem Schmittről, hanem Orbánról szól.
Jászai Mari tér, MSZP: Nem megdobták, hanem fejbe verték egy fáklyával a vérző ellentüntetőt. Nem tudni, ki tette.
Jászai Mari tér, MSZP: Vége a tüntetésnek, amelyen harcba hívták a Kubatov-listán nem szereplő nyolc és félmillió embert, és megígérték, hogy 2014-ben helyreállítják a köztársaságot és fényes nappal, ünnepségen viszik vissza Károlyi szobrát. Az embereket felkérték, hogy oltsák el fáklyáikat, de azt nem, hogy menjenek fel a várba. Majd amikor a tömeg nagy része már hazaindult, a szónokok elkezdtek beszélni a Schmitt-ügyről.
Több százan vonultak a Jászai Mari térről a Károlyi-szobor hűlt helyéhez. A menetben tudósítóink ott látták Horváth Csabát, Lendvai Ildikót és Bauer Tamást is. A tüntetés negyed kilenckor már véget is ért, a résztvevőket távozásra szólították fel.
nehéz lehet ezeket a hálátlan magyarokat szimbolikusan egyesíteni!
A két, 1992 júniusában írt bírálat tartalmát rögtön a botrány kirobbanásakor ismertette a sajtó. Az előoppensi vélemény is nyilvánosságra került azóta, az Index tette közzé csütörtökön.
A tényfeltáró bizottság nem arra jutott, hogy a TF és a témavezetők az akkori szabályoknak megfelelően jártak volna el. Ehelyett a jelentés összefoglalója azt a következtetést vonta le, hogy az akkori Testnevelési Egyetem gyakorlatának felelt meg a doktori eljárás, hiányosságokkal. Megállapította a tényfeltáró bizottság azt is, hogy a Testnevelési Egyetem szakmai hibát vétett, amikor a szövegazonosságot nem tárta fel kellő időben. Formai szabálytalanságra utal a bizottság szerint az is, hogy egyes, a doktorihoz kapcsolódó dokumentumok nem lelhetők fel.
Schmitt az MTV-n: A riporter azt kérdezi, hogy nem akar-e perelni, mert a becsületébe gázoltak. Nem akar perelni, de kiáll az igazáért, meg kell védenie a TF-et, a témavezetőit, az akkori szabályoknak megfelelően jártak el. Írtam egy dolgozatot summa cum laude minősítéssel. Nem került nyilvánosságra a jegyzőkönyv, az opponensi vélemény, én hallgattam. Maximálisan kiállok a saját igazamért.
ha Schmitt Pál tényleg rámegy a zöld szemre.
Schmitt az MTV-n: Mindent zöld szemmel próbálnak szervezni, erről akar írni, és biztos benne, hogy hasznos lesz ez a dolgozat is.
A szenátus ugyan nem hallgatta meg Schmitt Pált, de a tényfeltáró bizottság elnöke igen, a szenátus pedig a bizottság jelentése alapján döntött. A tényfeltáró bizottság elnöke, Tóth Miklós dékán maga ment el Schmitt Pálhoz az elnöki hivatalba, tért ki rá Fluck Ákos ügyvéd, bizottsági tag különvéleménye. A különvélemény így foglalja össze a látogatásról szóló beszámolót: "jóhiszeműsége álláspontja szerint nem kérdőjelezhető meg".
Schmitt az MTV-n: Nem esett jól, hogy a szenátus elvette a doktori címet, engem is meghallgathattak volna, miközben én a nukleáris biztonságról tárgyaltam. Ha elveszik, elveszik, én is visszaadtam volna, de van bennem kitartás, és 70 évesen bebizonyítom, hogy képes vagyok a mai kritériumoknak megfelelő PhD-dolgozatot írni.
Jászai Mari tér, MSZP: Egy ellentüntetőt állítólag megdobtak, éppen a vérző karcolását mutogatja a rendőröknek.
Az, hogy Georgijev első helyen szerepel, nem felel meg az irodalomjegyzék összeállítására vonatkozó szabályoknak. Az OTSH Magyar Testnevelés- és Sporttudományos Tanácsa 1992-ben jelentetett meg egy módszertani segédkönyvet Sporttudományos közlemények készítése címmel. A bevezetőből kiderül, hogy ezt a disszertációt készítő kutatók kezébe is szánták. Az útmutató könyv szerint többféle logika alapján is össze lehet állítani az irodalomjegyzéket, például az idézett munkák tanulmányban szereplő sorrendje vagy különböző betűrendek szerint, de a fontossági sorrendet – mint választható megoldást – nem említi.
Schmitt az MTV-n: A lelkiismerete tiszta, a dolgozatot becsületesen készítettem. A disszertációban a bolgár Georgijevet is feltüntette forrásként. A kutatót személyesen is jól ismerte, ezzel úgy érezte, eleget tett a kötelességének. Első helyen volt a neve, hiszen tőle idézte a legtöbbet. De ő is felhasznált más irodalmat. "Nem mondom, hogy új értéket állítottam elő, de a társadalom számára hasznos volt".
Ezt is mondta az elnök, aki a legjobb tudása szerint írta meg a művet. Az opponenseket hibáztatja, amiért nem figyelmeztették. Úgy érzi, hogy elegendő volt a dolgozat végén feltüntetnie, milyen forrásai voltak, szerinte akkoriban ez volt a szokás.
sőt, azt is tagadja, amit nem is állítottunk, hogy emelte a terrorkészültséget:
A Terrorelhárítási Központ nem erősítette meg sem a köztársasági elnök, sem a miniszterelnök személyi védelmét, sem a miniszterelnök személyi védelmét, nem emelte a terrorkészültséget és nem rendelte fel vidéki egységeit. A Terrorelhárítási Központ visszautasít mindenfajta további híresztelést, mely a TEK tevékenységével kapcsolatban a médiában megjelent.
A közlemény szerint Hajdu parancsnok szerint a terrorelhárítók „a normál, hétköznapi rendnek megfelelően végzi feladatait”.
A doktorinak csak egy olyan példányáról tudunk, amelyet korábban bárki megnézhetett. Ez az egyetem könyvtárában volt, amíg a vizsgálóbizottság be nem kérte januárban, de csak helyben lehetett olvasni. Se fénymásolni, se olvashatóan fotózni nem volt szabad. Ez valószínűleg megnehezítette a széles körű hasznosítását.