Nem csendesedik a botrány az igazgatóváltás körül
További Belföld cikkek
- Sebestyén Balázs: Nagyon nagy a baj az országban, muszáj segítenünk
- Világelső lett a budapesti karácsonyi vásár
- Az interneten árulta a munkáltatója szerszámait egy karbantartó
- Fékhibát észleltek egy Budapestre érkező repülőnél, azonnal a helyszínre vonultak az illetékes szolgálatok
- Brutális katonai gépjárművek érkeznek Budapestre
A Batthány Kázmér Gimnáziumban azután csaptak fel az indulatok, hogy az ideiglenes igazgatói posztra pályáztatás nélkül Mede Norbertet, a nevelőtestület magyar-történelem szakos tanárát nevezte ki a Pest Megyei Intézményfenntartó Központ (PMIK). Erre azért volt szükség, mert április elsejéig az összes, korábban a megyei önkormányzatok fenntartása alá tartozó, most az államhoz átkerülő középiskolában újra kellett pályázni a tisztségre, viszont a Nemzetierőforrás-minisztérium formai hibákra hivatkozva valamennyi Pest megyei közoktatási intézménybe kiírt intézményfenntartói pályázatot érvénytelenített. Emiatt új pályázatot írnak ki április közepéig, de az új pályáztatás eredményes befejezéséig, azaz legkésőbb július 31-ig Mede Norbertet jelölik ki a gimnázium ideiglenes igazgatójának.
A szigetszentmiklósi gimnázium igazgatói posztjáért két pályázó, Czita Zoltán korábbi megbízott igazgató és Mede Norbert indult. A helyiek véleménye szerint Medét szakmai megalapozottság nélkül, egyértelműen politikai nyomásra nevezték ki. A Stop.hu szerint a tavaly novemberig Írországban chipösszeszerelőként dolgozó Mede annak köszönheti kinevezését, hogy Kövér László ideiglenes köztársasági elnök közeli barátja. Ezt az állítást az Országgyűlés Sajtószolgálata közleményben cáfolta. A portál azt is megemlítette, hogy nemrég Szigetszentmiklós képviselő-testületi ülése elé került előterjesztésében a város társadalmi szervezeteinek kiírt támogatások között szerepel Mede továbbtanulásának támogatása is.
A gimnázium tantestülete és a szülők felháborodtak a PMIK döntése ellen: 23 tanár lemondott osztályfőnöki, illetve munkaközösség-vezetői megbízatásáról. Szerdán a szülők egy fórumot is összehívtak, ahol az elégedetlen egybegyűltek egy része Mede irodája elé vonult, és ott azt kérték, hogy jöjjön elő és beszéljen velük. Az igazgató kihívta a rendőrséget, mivel fenyegetve érezte magát a tömeg jelenléte miatt. A fórum végül eredménytelenül zárult.
Lesz iskola
Mede Norbert kedden levélben szólította fel a szülőket és a tanárokat, hogy szerdán folytatódni fog a tanítás a gimnáziumban: "Ha egyesek beváltják fenyegetésüket, hogy nem engedik tanulni jönni a gyerekeiket, akkor majd nélkülük folytatjuk. A következményeket azonban vállalniuk kell! Külön felszólítom a kollégáimat, hogy szüntessék meg a törvénytelen állapotot, és vegyék vissza újra a feladataikat! A közelgő érettségi időszak miatt különösen nem engedhető meg, hogy ne folyjon tanítás az intézményben" – áll a közleményben.
Több szülő petícióban adott hangot véleményének, és arra szólították fel Mede Norbertet, ha keddig nem jelenik meg az iskola honlapján egy közlemény a kinevezett igazgató lemondásáról, nem engedik iskolába a gyerekeiket, és ha nem lesz eredménye a felszólításuknak, készek a hét további tanítási napjain is folytatni az akciójukat. Követelésüknek újfent hangot akarnak adni: Szerda estére fáklyás demonstrációt szerveznek az iskola elé, majd a tervek szerint az önkormányzat elé vonulnak.
A múlt heti fórum óta a szülők egy része elvetette azt az ötletet, hogy a következő három napra nem engedik a gyerekeket iskolába, de Hoffer Barnabás, a Szülők Tanácsának elnöke sem tartja jó eszköznek a bojkottot. Mint megkeresésünkre elmondta, a diákok kezdték el szervezni azt az akciót, hogy nem mennek iskolába. "Számukra az iskola és a tanulás a fontos, és nem az, hogy az adminisztratív vezetés milyen döntéseket hoz" – tette hozzá Hoffer. A Szülők Tanácsa egyébként kedd este 18 órára ülést hívott össze, hogy egy egységes álláspontot alakítsanak ki az ügyben.
Hogy hány diák fog kedden ténylegesen iskolába menni, sem a szülők, sem a tanárok, még nem tudják. A gimnázium egyik tanára lapunknak azt mondta, a tanárok mindenképpen bent lesznek, és ellátják a munkaköri kötelességüket, de egyelőre ők sem tudnak többet.
Kedden kora délután a tantestület nevében egy közlemény jelent megjelent az iskola honlapján, eszerint április 11-én (és az utána következő hetekben) a "felmerült problémáktól függetlenül", a tantestület teljes létszámban gondoskodik a rábízott gyermekek felügyeletéről, és megtartanak minden órát.