Hadházy Ákos is kilép az LMP-ből
További Belföld cikkek
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
- „Megszólalt a Kicsi” – karácsonyi különkiadást kapott a Menczer–Magyar-csörte
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
- Három hónapos csecsemő halt meg Budapesten
- Órákon belül új hagyományt teremt Sulyok Tamás köztársasági elnök
Május végén az ellenzék koordinált együttműködésének szorgalmazása miatt fegyelmi büntetést kapott Hadházy Ákos. Az LMP volt társelnökét két évre tiltották el a tisztségviseléstől, ezt a büntetést a párt etikai bizottsága tovább súlyosbítaná.
Ezért Hadházy úgy döntött, otthagyja a pártot, de képviselői mandátumát megtartja.
Döntéséről a 24.hu-nak adott interjúban beszélt, melyben kritizálta azt, hogy az LMP-ben „zavarba ejtően jó a hangulat", és nem igazán törik magukat össze, hogy szembenézzenek a vereség okaival, hogy
a következő választás ne újra ugyanilyen körülmények között és eredménnyel történjen meg.
A rá kirótt büntetést nem tartja jogosnak, mivel ő olyan súlyosnak ítélte a korrupciót és a „demokráciát fenyegető veszélyt", hogy mindent meg akart tenni a kormány menesztéséért.
Olyan helyzet alakult ki a pártban, amelyben politikai nézetkülönbségeket igyekeznek fegyelmi úton elintézni. Nagyon veszélyes és szomorú, ha egy párt eljut idáig, mert ez mindig egy lejtőn való megindulást jelez.
A parlamentben – melyet eleinte illegitimnek minősített, nem is akarta felvenni mandátumát, de végül az üres ülésteremben magányosan letette az esküt – a „cselekvő ellenzékiség" korszakát tartja szükségesnek, méghozzá három területen:
- ki kell harcolni, hogy törvény tiltsa meg a kormánypropagandát;
- ki kell kényszeríteni Magyarország uniós ügyészséghez való csatlakozását;
- meg kell akadályozni a bírói függetlenség megnyirbálását.
Az áprilisi választás óta több, az LMP történetében meghatározó alak lépett ki (mint Schiffer András) vagy pedig lett eltávolítva (mint az erőszakoskodó Sallai Róbert Benedek) a pártból.