A Kúria szerint Borkai jogosan beszélhetett a szavazókör előtt a választás napján
További Belföld cikkek
- Varju László: A Fidesz miatt 900 milliárd forinttal lettek szegényebbek a magyarok
- Konok Péter lemondta a Kötöttfogás-szereplését, mert szerinte megfenyegették a tiszások
- Elárasztotta a víz Miskolcot, csaknem százmillió forintos kárt okozott egy csőtörés
- Karácsony Gergely leszavaz a Tiszára, ha az marad az egyetlen ellenzéki párt
- Menczer Tamás reagált az ellene tett feljelentésre
Borkai Zsolt győri polgármester egy facebookos videóinterjúban tagadta másfél hete, hogy városában fideszes aktivisták egyszerűen lelopták volna az MSZP több tucat EP-választási plakátját. A történetről beszámoltunk és fényképeket is mutattunk, amiken a rendőrök által feltartóztatott és igazoltatott aktivisták valamint a teherautójukba rejtett plakátok látszottak.
Hogy a polgármester válasza a Facebookon jelent meg, annak még jelentősége lesz, ugyanis az interjú miatt, amely a választás napján az egyik szavazókör, szavazóhelyiség előtt készült, az MSZP a területi Választási Bizottsághoz fordult, szerintük ugyanis Borkai törvénysértést követett el. A választási törvény tiltja, hogy a szavazókör előtti 150 méteres körön belül kampány folyjon, az MSZP szerint viszont éppen ez történt: Borkai kampányolt. Borkai azt mondta a videóban többek között, hogy
Arra szeretném kérni a honfitársaimat, a győrieket, hogy szavazzanak a bevándorlás ellen, hiszen mindenki tudja, hogy ahhoz, hogy mi biztonságban élhessünk szükséges az, hogy erős legyen a Fidesz-KDNP képviselete az Európai Parlamentben.
A Területi Választási Bizottság az MSZP beadványát elutasította, szerintük Borkai nem követett el törvénysértést, ezért a szocialisták a Nemzeti Választási Bizottsághoz fordultak. Az NVB megváltoztatta a TVB döntését, és elmarasztalta Borkai kampányolását. Ezt a fideszesek fellebbezték meg, az ügy így a
Kúria elé került, amely kedden az „NVB határozatát megváltoztatta, a TVB határozatát a hatókörön belül tartózkodókra vonatkozó indokolás megváltoztatásával helybenhagyta”.
De miért is? Mert szerintük „az interneten megjelenő képsorok alapján a kampánytevékenység egy-, a kérelmezővel készült más irányú riport részeként valósult meg, nem a 150 méteres közterületen belül voltak a címzettjei. A kérelmező nem a szavazóhelyiségben lévő, vagy még a közterület 150 méteres körzetében mozgó, vagy oda érkező választópolgárokat, hanem a média/internet közönségét célozta meg”.