Simonka György felesége és unokahúga is vádlott lett
További Belföld cikkek
- Itt a minisztérium bejelentése, gyökeres változás jön az egészségügyben
- Reagált a kormány a legújabb Magyar Péter-féle hangfelvételre
- Átkot és rontást is levesznek, de füvesasszony is lesz a Miniszterelnökség által támogatott sámánfesztiválon
- A Hős utcai gettónak már a megépítése sem volt jó ötlet, most felszámolják
- „Ennek k..va nagy következményei lesznek, ebből elég volt” – újabb hangfelvétel került ki Magyar Péterről
Nemcsak Simonka György fideszes képviselőt, hanem feleségét és unokahúgát is a vádlottként hallgatják ki, tudta meg a 24.hu.A politikus az ügy harmadrendű vádlottja, feleségének, Simonkáné Gábor Mariannának ötödrendű, az unokahúgának, Tóth Renátának pedig hatodrendű vádlottként költségvetési csalás és hamis magánokirat felhasználása miatt kell felelnie a bíróságon.
Simonka felesége cégvezető is volt abban a kft.-ben, amelynek tevékenysége a vádemelés középpontjában áll, és a 24.hu úgy tudja, hogy az ügyészség látókörébe került Simonka György 77 éves édesanyja is. Ő szintén több gyanús cégben volt tulajdonos, de nem emeltek ellene vádat, az ügyészség szerint nem vett részt a bűnszervezet működtetésében.
Korábban a Magyar Narancs azt írta, hogy a fideszes Simonka György elleni vádiratban nyolc és fél év fegyházbüntetést és teljes vagyonelkobzást kértek a bűnszervezetben különösen jelentős értékre elkövetett költségvetési csalás miatt megvádolt politikusra. A lap kérdésére a Fővárosi Törvényszék azt megerősítette, hogy a vádiratokat már postázták a vádlottaknak és védőiknek.
A vádhatóság a 24.hu információi szerint azt is megállapította, hogy a jogi szempontból különálló társaságok valójában egyetlen, Simonka által irányított egységként működtek, amelyben a fideszes képviselő vezető szerepe mindenki számára egyértelmű és megkérdőjelezhetetlen volt.
A politikus az egyeztetéseket személyesen, a lehető legszűkebb körben tartotta meg, a részvevőktől pedig az ügyészség szerint azt kérte, hogy telefont ne vigyenek, a dokumentumokat kizárólag pendrive-ra mentsék, bűncselekményre utaló adatokat pedig se emailben, se telefonon ne közöljenek egymással.
A feltétlenül szükséges kommunikációt mobilhívások helyett a Signal nevű alkalmazáson keresztül intézték a szervezet tagjai. A lap úgy tudja, hogy az ügyészég szerint Simonka kerülte a közvetlen pénzátvételt, a vállalkozók a pénzt többnyire a feleségének vagy más bizalmi poszton dolgozó alkalmazottnak adták át.