Nem engedtünk a fasisztáknak és a kommunistáknak sem, mondta az ügynökmúlttal vádolt fideszes polgármester
További Belföld cikkek
- Hatalmas torlódásra kell számítani, akár két órával is nőhet a menetidő az M1-es, M3-as és az M5-ös autópályákon
- Orbán Viktor: Sosem szerettem azokat a politikusokat, akik elhárították a felelősséget
- Súlyos baleset történt Debrecenben, a buszmegállóba hajtott egy autó
- Orbán Viktor: Brüsszel Magdeburgot akar csinálni Magyarországból
- Bombariadó miatt megszakadt egy buli Budapesten, több ezren maradhattak hoppon
Beszédet mondott Szita Károly, (Fidesz) Kaposvár polgármestere a somogyi megyeszékhelyen csütörtökön, írja az MTI. Szita a megemlékezésen tartott beszédében arról is beszélt, hogy
nem engedtünk a fasisztáknak és a kommunistáknak sem, ezért éltük túl a német és a szovjet megszállást is, ezért nem engedjük ma sem, hogy politikai kalandorok, önjelölt megmondóemberek, pénzéhes bankárok és szélhámosok diktáljanak új trendeket nekünk, hogy mások mondják meg, hogyan, s kivel éljünk együtt, mit tartsunk követendőnek, miért lelkesedjünk.
A fideszes politikus szerint azonban „nekünk, magyaroknak megvan a magunk mércéje, e mérce a méltányosság, az igazságosság és a szabadság mércéje, ezeken keresztül vizsgálunk meg mindent, ezeken keresztül vizsgáljuk Trianont, a ránk erőszakolt békediktátumot, a bennünket ért igazságtalanságot, így vizsgálunk múltat, jelent, kutatunk jövendőt.”
Mivel Szita Károly többes szám első személyben fogalmazva beszélt arról,
hogy nem engedett a kommunistáknak, érdemes felidézni, hogy a nevét 2005 óta emlegetik ügynökügyekkel összefüggésben. Szita tagadta a vádat, és azzal védekezett, hogy annak idején visszaéltek a személyes adataival. 2018-ban (az akkor még Simicska tulajdonában lévő, de már ellenzéki, most viszont már ismét kormánypárti)
Magyar Nemzet egyenesen azt állította, bizonyítéka van Szita Károly ügynökmúltjára.
A lap a Somogy Megyei Rendőr-főkapitányság III/II. osztályának aktáira hivatkozva azonban azt állította, hogy
Szita Krakus Péter néven jelentett a kommunista rezsim idején.
A lap birtokába jutott dokumentumok szerint Szita 1980 és 1989 között volt állományban, és beszervezésekor azt mondta a kapcsolattartó tisztjének, hogy „bár keveset ismer mindabból, amiket végeznie kell, érdeklődéssel várja feladatait, melyeket legjobb tudása szerint kíván végrehajtani. Kijelentette, hogy örül annak, hogy segíteni tudja munkánkat”.