SZFE: egyeztetést kezdeményezett a rektori konferencia és a HÖOK
További Belföld cikkek
- A kormány „egyházi szereplőkkel” bővítené a nevelőszülői hálózatot, de az egyházakat nem értesítették
- A virológus figyelmeztetett: van nagyobb veszély a Covidnál
- Rászoruló gyermekeknek gyűjt karácsonyi ajándékokat a Magyar Máltai Szeretetszolgálat
- Harminchárom éves bűnügy végére tett pontot a rendőrség, elfogták a paloznaki gyilkosság egyik elkövetőjét
- Nagyszabású konferenciát szerveznek a reformátusok a kegyelmi botrány feldolgozásáról
A Magyar Rektori Konferencia és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK) egyeztetést kezdeményezett a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) helyzetéről. A meghívást az egyetem vezetése, az egyetem fenntartójának vezetője és az egyetemi hallgatói önkormányzat vezetője is elfogadta.
Mindezt a Magyar Rektori Konferencia közölte pénteken az MTI-vel, az egyeztetés szeptember 8-án lesz az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen (ELTE). A szervezet azért kezdeményezte a találkozót a felek között, mert úgy látják, hogy az "erősebb kijelentések" inkább mélyítik a szakadékot a fenntartó és az egyetem között, a megoldáshoz pedig párbeszédre van szükség. A struktúraváltást mindkét szervezet előremutató folyamatnak tartja, azonban határozott álláspontjuk, hogy csak akkor vezethet eredményre, ha a fenntartó és az egyetem is azonos elképzelések mentén kezdi meg az együttműködést, egyébként az egyetem és a hallgatók is sérülnek a folyamatban.
Mint megírtuk, az egyetem vezetősége és a szenátus is lemondott szeptember elsejei hatállyal tisztségéről, attól a naptól az intézmény fenntartója a Színház- és Filmművészetért Alapítvány, a kuratórium elnöke pedig Vidnyánszky Attila. Az egyetem lemondott oktatói szerdán tartottak sajtótájékoztatót, amelyen hangsúlyozták: a vezetői pozíciójukról mondtak le, nem a tanításról, így felmondási idejük alatt, azaz szeptember végéig tanítanak az intézményben, és mindent megtesznek a diákokért.
A hallgatók szinte minden nap tüntetnek egyetemük szabadságáért: hétfő éjszaka elbarikádozták magukat, így tiltakoznak az ellen, hogy szeptember 1-től a Vidnyánszky Attila által vezetett alapítvány tulajdonába került az intézmény. Vasárnapra egy élőláncot szerveznek: a diákok több ezer embert szeretnének mozgósítani, hogy a Magna Charta Universitatum néven készített dokumentumot, amely követeléseiket tartalmazza, eljuttassák a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) épületétől a Parlamentig.