Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Belföld
- debrecen
- kutatás
- koronavírus magyarországon
- orvos
- egészségügy
- gyógyszer
- koronavírus
- covid-19
Koronavírus elleni gyógyszert tesztelnek Debrecenben
További Belföld cikkek
- Feljelentik Gulyás Gergelyt és Lánszki Regő államtitkárt
- Szájer József: A politika bizalmi műfaj, és ezt a bizalmat én eljátszottam
- Tarjányi Péter: Nem gondolnám, hogy Oroszország a békére törekedne
- Milliárdokat érő luxusrepülő jelent meg Ferihegyen, elindultak a találgatások
- Egy testvérpár különös közéleti összefonódásai – Kicsoda Magyar Péter öccse?
A Debreceni Egyetem Infektológiai Klinikáján hétfőn egy negyvenes éveiben járó, kétoldali tüdőgyulladásban szenvedő betegnek adták be a gyógyszert. Ő volt az első magyarországi középsúlyos Covid-19 beteg, akinél alkalmazták ezt a készítményt a most kezdődött országos klinikai vizsgálatban – írja a debreceni hírportál, a dehir.
A favipiravir hatóanyag-tartalmú Avigan hatékonyságát a négy magyarországi orvosképző egyetem mellett az Országos Pulmonológiai Intézetben és a Dél-pesti Centrumkórházban vizsgálják. Az intézmények egy kutatási konzorciumot hoztak létre, amelyet a HECRIN támogat.
A Debreceni Egyetemen most elindított országos klinikai kutatásban a tüdőgyulladás stádiumában lévő, de még lélegeztetésre nem szoruló betegek esetében vizsgáljuk a gyógyszer hatásosságát
– ismertette Várkonyi István, a DE Infektológiai Klinika megbízott igazgatója, a hat magyarországi centrumot, országos intézeteket és orvosi egyetemeket felölelő kutatás hazai vezetője.
A gyógyszeres kezelés tizennégy napig tart, a vizsgálatot több mint száz betegnél végzik el Magyarországon. A vizsgálatok azért nagy jelentőségűek, mert megalapozhatják az új koronavírus okozta betegség kezelésére alkalmazott készítmények magyarországi gyártását.
Avigan
Eredetileg egy japán fejlesztésű, külföldön törzskönyvezett influenzaellenes szer, amelynél felmerült, hogy a koronavírus betegség kezelésében is hatásos lehet. A vírusszaporodás kulcsenzimét, az RNS-poilmerázt gátolja. Ezt igazolták a Japánban és Kínában elvégzett klinikai vizsgálatok, és ezt erősítenék meg a magyarországi kutatással a japán kormány által biztosított gyógyszerrel.