Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEM- Belföld
- müller cecília
- koronavírus
- oltás
- mutáció
- járvány
- egészségügy
- koronavírus magyarországon
- vakcina
Müller Cecília: Nem lesz vége a koronavírusnak
További Belföld cikkek
- Rétvári Bence: Januártól átlagosan 21,2 százalékkal nő a tanárok és az óvónők bére
- Sulyok Tamás karácsonyi üzenete: Sose tekintsünk a másik magyarra ellenségként!
- Műtét közben tanul az új budapesti robotsebész, de egyedül mégsem operálhat
- „Megszólalt a Kicsi” – karácsonyi különkiadást kapott a Menczer–Magyar-csörte
- Padlógázzal ment szemben a forgalommal egy ámokfutó sofőr Szolnokon
Az ismét emelkedő tendenciát a védőoltások gyors beadásával lehet megakadályozni − mondta Müller Cecília a Tv2 reggeli műsorában. Az országos tiszti főorvos szerint nagyon nehéz megjósolni, hogy mikor érünk a járvány végére, az viszont egyértelmű, hogy a lefelé menő szakasz megtorpant, és egy kicsit újra emelkedik a fertőzöttek száma.
A fertőzés növekedése valószínűleg a vírus mutációinak köszönhető elsősorban. Nem csak brit, dél-afrikai és brazil mutáns van, amiről a legtöbben beszélnek. A koronavírus olyan természetű, hogy számos mutációja lehet, akár az influenzának – mutatott rá a tiszti főorvos.
A műsorvezető kérdésére, hogy vége lesz-e valaha annak, hogy a tudomány mindig egy mutánst „üldöz”, Müller Cecília azt válaszolta:
Én azt hiszem, hogy nem nagyon lesz vége, hiszen magának a koronavírusnak a természete az, hogy állandóan változtatja a genetikáját. Ez egy ilyen jószág. Tudomásul kell vennünk, hogy olyan módszert kell alkalmaznunk vele szemben, ami ezt valahogy lekövetni képes.
Hangsúlyozta, hogy éppen ezért fontos az oltóanyagok vizsgálata, hogy lássák, még mindig hatásos az a fajta oltóanyag, amelyet különböző cégek gyártottak. A tiszti főorvos szerint éppen ezért nem a hatékonyság fontos elsősorban egy oltóanyagnál, hanem az a képessége, hogy le tudja követni a vírus mutációját. A brit mutáns vírussal szemben az eddigi összes oltóanyag hatékony, a brazil és a dél-afrikai változat esetében viszont már vannak kétségek.
Müller Cecília kiemelte: örül neki, hogy folyamatosan nő az oltási hajlandóság. Szerinte „a józan ész mindig győz a sok tévinformáció felett”, és az is fontos szerepet játszik, hogy Magyarországon olyan hagyománya van az oltásoknak, ami miatt könnyebben átlendül a társadalom a kételyeken.