- Belföld
- who
- szijjártó péter
- külügyminisztérium
- tedrosz adamon gebrejeszusz
- kásler miklós
- koronavírus
- vakcina
- oltás
- koronavírus magyarországon
Budapesten tárgyal a WHO európai igazgatója
A sikeres és gyors oltási folyamathoz továbbra is biztosított a megfelelő mennyiségű oltóanyag. A következő tíz napban 1,4 millió vakcina érkezik Magyarországra − jelentette be Szijjártó Péter, aki Budapesten fogadta az Egészségügyi Világszervezet (WHO) Európai Regionális Irodájának igazgatóját. Hans Kluge szerda délelőtt érkezett Magyarországra, ahol megbeszélést folytat a magyar külügyminiszterrel, és találkozni fog Orbán Viktor kormányfővel és Kásler Miklóssal, az emberi erőforrások miniszterével is.
Még a héten 600 ezer oltóanyag érkezik Kínából – jelezte a magyar külügyminiszter. Jövő héten pedig még több oltóanyag várható keletről:
- 280 orosz oltóanyag (második komponens),
- 400 ezer Sinopharm- és
- 200 ezer orosz vakcina (első komponens).
A kínaiaknak a szerződés szerint másfél millió oltóanyagot kellett küldeniük. Tekintettel arra, hogy az egyik nyugati szállító visszamondta 500 ezer vakcina leszállítását, Kína 600 ezerrel többet küld.
A WHO regionális igazgatója elmondta: hamarosan Kásler Miklóssal is szeretne találkozni, mert meg akarja nézni, hogyan zajlik a vakcinációs kampány, ami szerinte Európában példaértékű. Szerinte Magyarország határozott lépéseket tett a vakcinabeszerzést illetően, aminek az az eredménye, hogy az átoltottságban élen jár az Európai Unióban.
A nyitás lépéseiről a járvány alakulásának megfelelően kell dönteni. Az iskolákat kell a legkésőbb bezárni és a legelőször kinyitni − vélekedett Hans Kluge, aki szerint Magyarországon az embereket és az üzleti vállalkozásokat is védték az intézkedésekkel ebben a mindenkinek nehéz időszakban.
Szijjártó Péter április elején tárgyalt Genfben az Egészségügyi Világszervezet főigazgatójával. Akkor a külügyminiszter azt mondta:
A jövőben is fontos lesz az oltóanyagok utánpótlása, ezért Magyarországon is kialakítanak erre a célra gyártási kapacitást, amely 2022 végére már rendelkezésre fog állni.
A WHO főigazgatója, Tedrosz Adhanom Gebrejeszusz korábban kiemelte: fontos az oltóanyagok helyi gyártásának kérdése, a WHO törekedni fog arra, hogy támogassa Magyarországot ennek megvalósulásában.